TP-LİNK TD-W9960 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP-LİNK TD-W9960 RESİMLİ MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP-LİNK TD-W9960 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TP-LİNK TD-W9960 MODEM ŞİFRESİ NEDİR? TP-LİNK TD-W9960 MODEM ARAYÜZÜNE NASIL GİRİLİR? TP-LİNK TD-W9960 KABLOSUZ AYARLAR? TP-LİNK TD-W9960 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

TP-LİNK TD-W9960 300Mbps Wireless N VDSL/ADSL Modem Router;Çok Yönlü Bağlanırlık – DSL ve LAN/WAN bağlantı noktaları sayesinde TD-W9960, VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL standartlarıyla uyumludur ve fiber/kablo erişimiyle çalışır.Artırılmış Hızlar – 300 Mb/s Wi-Fi ile birlikte 100 Mb/s’ye kadar çıkabilen süper hızlı VDSL geniş bant hızları.Genişletilmiş Kapsama Alanı – Güçlü harici antenler, her yönde uzak mesafelere kadar ulaşabilen kablosuz kapsama alanı sağlar.Zahmetsiz Yönetim – Güçlü Tether uygulaması veya kullanımı kolay web arabirimiyle birkaç dakika içinde kurulum ve ağı her yerden yönetebilme olanağı sağlar. TD-w9960 Modem Vdsl özellikli bir modem olup fiber ve hiper tarifelerde kullanılabilmektedir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdık. Modem kurulum aşamalarına geçebiliriz.Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olmalısınız. Aksi durumda modeminiz buluşmama yada ıp alamama gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilir.

MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kurulum aşamalarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Modem arayüzü ilk açıldığında size şifre sormayacaktır. Karşınıza gelen ekranda modem arayüzü için yeni bir şifre girmeniz istenecektir. Bu ekranda modem arayüzü için bir şifre belirleyerek “Hadi başlayalım” butonuna basalım.

Eğer kaşınıza direkt şifre soran bir ekran geliyor ise modem daha önce kurulmuş demektir. Şifrenizi hatırlamıyor iseniz modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modem ayarlarını fabrika ayarlarına alarak modeminizi yeniden kurabilirsiniz.

Şifre ekranlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı açılacaktır. Bu ekranda “HIZLI KURULUM” sekmesine tıklayınız.

Açılan ekranda Bölge olarak Türkiye Saat dilimi olarakta istanbul seçeniğini seçiniz. Yalnız ülkemizde kış saati uygulaması kaldırıldığı için seçenekler arasından +03:00 olarak seçim yapabilirsiniz. Seçim işleminizin ardından ileri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda kullandığınız servis sağlayıcıya göre ISS ismi ve kullandığınız dsl teknolojsine göre ADSL ya da VDSL seçimi yapınız.

Fiber ve Hiper tarifelerin büyük bir kısmı VDSL tarifelerden oluşmaktadır. Bu nedenle bu tarifelerde bulunan kullanıcıların VDSL seçeneğini seçmesi gerekmektedir.

16 mbite kadar olan adsl esnek tariflerede ADSL seçeneği seçilmelidir.

Seçim işleminizin ardından ileri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda kullanıcı adı ve parola bölümlerinde servis sağlayıcınızından almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezine ulaşarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi temin edebilirsiniz.

Tüm servis sağlayıcı çağrı merkezine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve parola bilgilerini yazmanızın ardından ileri butonuna basınız.

TP-LİNK TD-W9960 RESİMLİ KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Yukarıdaki ekranlarda modemin servis sağlayıcı ayarlarını tamamladınız. Bu ekranda SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Parola bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve ileri butonuna basınız

Açılan ekranda az önce oluşturmuş olduğunuz kablosuz ağ adı ve şifreniz görüntülenecektir. Sayfanın alt bölümünde modem ayarlarımızı kablolu olarak yapılandırdığımız için “Kablolu bir bağlantı kullanıyorum”seçeneğini işaretleyiniz ve ileri butonuna basınız.

Son olarak yaptığınız ayarlara istinaden modeminizin ıp alıp almadığını göreceğiniz ekran gelecektir. Bağlantı durumunda Bağlandı yazması gerekmektedir. Bitir butonuna basabilirsiniz.