VESTEL S7830 TİVİBU UYDU MANUEL KANAL ARAMA NASIL YAPILIR? VESTEL S7830 TÜRKSAT KANALLERI NASIL EKLENİR? TİVİBU UYDU TÜRKSAT KANAL EKLEME

Türk Telekom servis sağlayıcısının dijital yayın platformu olan Tivibu Hizmeti, internet bağlantısının olmadığı yerlerde Türksat uydusu üzerinden verilebilmektedir. Türksat uydusu üzerinde bulunan çok sayıda Tivibu kanallarını platform sırasına göre izleyebilir iken aynı zamanda Türksat üzerinde bulunan yüzlerce yerel kanalı da Tivibu uydunuz üzerinden tek bir tuş ile izleyebilirsiniz.

Tivibu Uydu Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

Bu işlemler için uydu cihazınız üzerinde Tivibu paket kurulumunun dışında Türksat frekanslarını da taratmanız gerekmektedir. Bu işlem için uydu cihazınız üzerinde yapılması gerekenleri işlemleri sırası ile incelemeye çalışalım.

Tivibu Uydu Kurulumuna Buradan Ulaşabilirsiniz

Tivibu uydu kurulumunu yukarıdaki kurulum adımlarına göre yapılandırdı iseniz Türksat uydusu üzerinde yer alan kanallar için manuel taratma işlemlerine sırası başlayalım.

Öncelikle herhangi bir kanal üzerinde iken “MENÜ” butonuna basınız. Açılan menü ekranında “AYARLAR”sekmesini  seçiniz.

Açılan yeni ekranda “KURULUM”  Menüsünü seçiniz.

Yeni açılan menü ekranında “MANUEL KANAL ARAMA” seçeneğini seçiniz.

Açılan frekans bilgileri alanında uydu olarak “Türksat” seçiniz. Diseqc bölümünde kullanmış olduğunuz çanak anten yapısında birden fazla çanak anten bulunuyor ise bu seçenekte Türksat çanağının hangi girişte olduğunu seçiniz. Genellikle Türksat uyduları 1. seçenekte yer almaktadır.

Frekans,Polarizasyon ve Sembol hızı bölümünde Türksat uydusunda yer alan Otomatik kanal arama frekansı bilgilerini yazınız. Burada yer alan frekans bilgisi Türksat tarafından güncellendiği için güncel frekans bilgisini yazmanız gerekmektedir.

Türksat Güncel Otomatik Kanal Frekans Bilgisine Buradan Ulaşabilirsiniz

Otomatik kanal frekansını yukarıdaki güncel bilgiye göre seçti iseniz ağ arama bölümünde Evet (Açık) seçiniz. Bu seçenek evet konumunda olduğunda sistem üzerinde yer alan tüm kanal frekansları taranacaktır. Hayır konumunda olduğunda sadece Türksat kanallarına ulaşılabilecektir.Şifreli arama bölümünde isterseniz dijital yayın platformlarındaki şifreli kanalları çıkarabilirsiniz.

Türksat otomatik kanal frekanslarını doğru olarak yazdığınızda sol alt köşede yer alan sinyal seviyesi ve sinyal kalitesi alanında çanak anteninizin sinyal seviyeleri çıkacaktır.Bu alanda sinyal seviyeleri düşük ise kısıtlı sayıda kanal taraması yapılacaktır.

Seçim işleminizin ardından “OK Kanal Ara” butonuna basınız.

Ekranınıza taranan frekanslar ve bulunan kanal bilgileri gelecektir. Bu ekranda kanal tarama alanı yüzde yüz olana kadar yaklaşık 10 dk beklenmelidir. 

Tarama işleminiz tamamlandığında bulunan kanallar aşağıdaki şekilde özet olarak gösterilecektir. Bizim yapmış olduğumuz taramada toplama 615 yeni radyo ve televizyon kanalı bulunmuştur.

“OK” bitir butonuna basarak yaptığınız kanal taramasını bitiriniz. Kumandanızın sol al bölümünde yer alan “MOD” seçeneğine tıklayarak taratmış olduğunuz kanalları izleyebilirsiniz.

Kumandanız üzerinden mod butonuna bastığınızda karşınıza aşağıdaki şekilde ekran gelecektir. Bu ekranın gelmesi ile birlikte uydu cihazınız Tivibu kanal listesinden çıkarak Türksat kanal listesine geçecektir.

Tüksat kanal listeniz aşağıdaki şekilde 1-2-3…. şeklinde karışık sırada gelecektir. İsterseniz kanal listenizi düzenleyerek istediğiniz kanalı istediğiniz kanal sırasına göre ayarlayabilirsiniz.

Tivibu Uydu Kanal Listesi Sıralama Değiştirme Nasıl Yapılır? Buradan Ulaşabilirsiniz 

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

TÜRK TELEKOM TİVİBU UYDU TÜRKSAT MANUEL KANAL EKLEME