TİVİBU UYDU HATA KODLARI NELERDİR? TİVİBU UYDU HATA KODU ALINDIĞINDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR? TİVİBU ARIZALARI HATALARI NELERDİR?

Türk Telekom tivibu hizmetinin bir parçası olan ve uygun fiyatı ile hızla yayılmaya devam eden Tivibu Uydu Hizmeti hakkında daha önce detaylı bilgi vermiştir.

Tivibu Uydu Cihazları ve Özelliklerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Her digital yayında olduğu gibi tivibu uydu sisteminde de bazı teknik aksaklıklar olabilmektedir. Tivibu uydu sistemleri yaşanılan bir sorun olması durumunda televizyon ekranına yansıtılan bir hata kodu ile kullanıcılarını uyarmaktadır. Tivibu uydu hizmetinde karşılaşabileceğiniz hata kodları nelerdir? Hata kodu almanız durumunda yapılması gereken işlemler nelerdir birlikte incelemeye çalışalım.

D102      Müşteri hizmetlerini arayınız      Müşteri hizmetlerini arayınız

D103      Şifre çözülüyor  Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

D105-9  Şifreleme hatası               Müşteri hizmetlerini arayınız

D200      Smart kart tanınmadı     Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

D29-4    Şifre çözülüyor  Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

E04-4     Bu hata mesajı, farklı bir tv platformuna ait kanaldayken görülebilmektedir.      Smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E05-4     Bu hata mesajı, smart kartın takılı olmadığı ya da doğru olarak takılmadığı durumlarda görülebilmektedir.Smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E06-4     Bu hata mesajı, smart kartın takılı olmadığı ya da doğru olarak takılmadığı durumlarda görülebilmektedir.smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E100      Smart kart hatası             Lütfen smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Yayının gelmemesi halinde tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Problemin devam etmesi durumunda Müşteri Hizmetlerini arayınız.

E101-29                Üyeliğiniz bulunmamaktadır       Bu işlem için yetkiniz bulunmamaktadır.

E101-3  Bu hata mesajı, kanal tanımlamalarında oluşan geçici bir hata sonucu görülebilmektedir              Farklı bir kanala geçiş yapıp sonra tekrar hata alınan kanalı açınız.

E101-4  Bu hata mesajı, uydu alıcısı ve smart kartın şifre çözememesi durumlarında görülebilmektedir.               Yayının gelmesi için smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Yayının gelmemesi halinde tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

E103-29                Kaydetme hatası              Müşteri hizmetlerini arayınız

E104      CA şifreleme problemi  Müşteri hizmetlerini arayınız

E106,E34 Bu hata mesajı, bir süredir Tivibu kanalları dışındaki kanallarda izlenme yapıldığı durumlarda görülebilmektedir.                Tivibu kanallarına geçiniz.

TİVİBU VESTEL UYDU ALICI ÖZELLİKLERİ VE KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

E107-4  Bu hata mesajı, uydu alıcınız ile smart kartınızın eşleşmediğinde görülebilmektedir.       “Hata alınan Tivibu kanalında bir süre bekleyiniz. Sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz”

E108      Yazılım kaynaklı smart kartın şifre çözme işlemini yapamadığı durumlarda görülebilmektedir.    Kanaldayken bir süre bekleyiniz. Yayının gelmemesi halinde smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Sorun çözülmedi ise tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

E109      Şifreleme Smart kart uyumsuzluğu          Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

E116      Yazılım kaynaklı smart kartın şifre çözme işlemini yapamadığı durumlarda görülebilmektedir.    Kanaldayken bir süre bekleyiniz. Yayının gelmemesi halinde smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Sorun çözülmedi ise tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz

E16-4     Paketiniz bu kanalı kapsamamaktadır    Paketiniz bu kanalı kapsamamaktadır. Detaylı bilgi edinmek için Müşteri Hizmetlerini arayınız.

E117      Yazılım problemi              Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

E118      Modül katman  Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

E18-4     Bu hata mesajı, hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermemesinden kaynaklı görülebilmektedir.                Hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermeme gibi bir durumu yoksa Menü, Ayarlar, Kurulum, Tivibu Kurulum adımlarını seçerek Tivibu Kurulumu yapıp tekrar kontrol ediniz.

E19-4     Bu hata mesajı, hata alınan kanalın paketiniz kapsamında olmadığında ya da ödenmemiş fatura kaynaklı yayınların kapandığı durumlarda görülebilmektedir. Ayrıca, uydu alıcısının uzun süre açılmaması ya da kanalın uzun süredir izlenmemesi kaynaklı da görülebilmektedir.      Hata alınan kanal üzerinde bir süre bekleyiniz. Tivibu Uydu alıcınızı fişten çıkartıp takınız. (Tivibu CAM Modül müşterisi iseniz Televizyonunuzu kapatıp açınız.) Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

E20-4     Bu hata mesajı, hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermemesinden kaynaklı görülebilmektedir.                Hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermeme gibi bir durumu yoksa Menü, Ayarlar, Kurulum, Tivibu Kurulum adımlarını seçerek Tivibu Kurulumu yapıp tekrar kontrol ediniz.

E21-4     Bu hata mesajı, hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermemesinden kaynaklı görülebilmektedir.                Hata alınan kanalın bulunduğunuz bölgede yayın vermeme gibi bir durumu yoksa Menü, Ayarlar, Kurulum, Tivibu Kurulum adımlarını seçerek Tivibu Kurulumu yapıp tekrar kontrol ediniz.

E120      Smart Kart zaman bilgisini güncelliyor    Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

E124      Tivibu Uydu alıcınız ile Smart kartınız eşleşmemiş            Tivibu uydu alıcınız ile smart kartınız eşleşmedi. Lütfen Müşteri Hizmetlerini arayınız.

E127      Kullanma tarihi geçmiş kayıt, oynatılamaz            Bu içeriğin kayıt süresi dolduğundan  oynatılamaz

E128-4  Üyeliğiniz bulunmamaktadır       Kaydetme işlemi için yetkiniz bulunmamaktadır.

E129      Kullanma tarihi geçmiş kayıt, oynatılamaz            Bu içeriğin kayıt süresi dolduğundan  oynatılamaz

E131-4  Üyeliğiniz bulunmamaktadır       Kaydetme işlemi için yetkiniz bulunmamaktadır.

E132-4  Üyeliğiniz bulunmamaktadır       Kaydetme işlemi için yetkiniz bulunmamaktadır.

E133-4  Bu hata mesajı, Tivibu alıcınızın sinyal alamaması durumuda görülebilmektedir Yayının gelmesi için Tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz

E135      Bu içerik anlaşmaları gereği engellenmiştir.        Bu içerik anlaşmaları gereği engellenmiştir.

E136      PIN kodunuzu doğru girdiğinizden emin olunuz Pin kodunuzu doğru girdinizden emin olunuz.

E137      Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz         Pin kodunuzu doğru girdinizden emin olunuz.

E138      Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz         Pin kodunuzu doğru girdinizden emin olunuz.

E30-4     Bu hata mesajı, bir süredir Tivibu kanalları dışındaki kanallarda izlenme yapıldığı durumlarda görülebilmektedir.                Hata alınan Tivibu kanalında bir süre bekleyiniz. Yayın gelmez ise Tivibu uydu alıcınızı fişten çıkartıp takınız. Tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

TİVİBU HUMAX UYDU CİHAZ ÖZELLİKLERİ VE KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

E32-4     Bu hata mesajı, yayının geçici olarak kilitlendiği durumlarda görülebilmektedir.                Hata alınan kanal üzerinde bir süre bekleyiniz.

E33-4     Bu hata mesajı, smart kartın takılı olmadığı ya da doğru olarak takılmadığı durumlarda görülebilmektedir            Smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E40         Hafıza dolu         Tivibu kutunuzun hafızası dolu, hafızayı boşaltarak işlem yapabilirsiniz.

E140      Kanal yayını bu bölgede buılunmamaktadır         Bu kanal bulunduğunuz bölgede verilen bir kanal değildir.

E141      HGPC engelledi Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

E142      Smart kart hatası             Lütfen smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Yayının gelmemesi halinde tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Problemin devam etmesi durumunda Müşteri Hizmetlerini arayınız.

E143      Smart kart hatası             Lütfen smart kartınızı çıkarıp yeniden doğru bir şekilde takınız. Yayının gelmemesi halinde tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Problemin devam etmesi durumunda Müşteri Hizmetlerini arayınız.

E44         Bu hata mesajı, yayın ile ilgili geçici bir sorun oluştuğunda görülebilmektedir     Farklı bir kanala geçiş yapıp sonra tekrar hata alınan kanalı açınız.

E144      Yanlış network  Cihazlarınız arasındaki bağlantıyı kontrol ediniz.

E145      Bu kanalın ikincil ekranda gösterim izni bulunmamaktadır            Bu kanalın ikincil ekranda gösterim izni bulunmamaktadır.

E48-32  Bu hata mesajı, uydu kablolarında temassızlık olduğu durumlarda görülebilmektedir    Uydu kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz.

E49-32  Bu hata mesajı, sinyal bağlantısı üzerinde donanımsal bir arıza oluştuğunda görülebilmektedir. Sinyal kablosunda kısa devre oluşması,yağış sonrası LNB ve splitter devrelerin sıvı ile teması, LNB, kutu veya başka bir ekipmanın arızalanması ve aynı sinyal bağlantısı üzerine başka bir kutunun bağlanması durumunda da görülebilmektedir.          Tivibu uydu alıcınızın arkasındaki uydu kablosunu çıkarıp kabloda bir sorun olup olmadığını kontrol edip tekrar takınız. Bu işlemden sonra uydu alıcınızı fişten çıkarıp bir süre bekledikten sonra tekrar açınız.

E52-32  Tarama devam ediyor    Sinyal taraması yapılıyor. Lütfen işlemin tamamlanmasını bekleyiniz.

E201      Smart kartı tekrar takınız              Lütfen doğru smart kartınızı taktığınızdan emin olunuz.

E80         Modül hatası      Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

E81         Modül hatası      Şifre çözülme işlemi tamamlanana kadar lütfen bekleyiniz.

I34          Şifreleme durumu henüz doğrulanmadı Şifreleme işlemi devam ediyor.Lütfen işlemin tamamlanmasını bekleyiniz.

I55          Şifreleme güncelleniyor Üyelik bilgilerinizin güncellenmesi için bir süre bekleyiniz. Problemin devam etmesi durumunda Müşteri Hizmetlerini  arayınız.

KARŞILAŞABİLECEĞİNİZ DİĞER TİVİBU ARIZALARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ