CEP TELEFONU ÜZERİNDEN TiViBU KUMANDA AYARLARI NASIL YAPILIR? AKILLI TELEFONLARDAN TİVİBU KUMANDA AYARLARI NASIL YAPILIR? ANDROİD CİHAZLARDAN TİVİBU KUMANDA AYARLARI NASIL YAPILIR?

Türk Telekom’un digital yayın platformu olan TİVİBU ya sahip olan kullanıcılar  TV, bilgisayar, tablet ve akıllı telefon lar üzerinden diledikleri içeriklere diledikleri zamanda kolayca ulaşabiliyorlar. TİVİBU ,benzersiz Özellikleri ile kullanıcılarına keyifli dakikalar yaşatmanın yanı sıra kullanıcılarına sunduğu hayatı kolaylaştıran uygulamaları ile de zirvedeki yerini koruyor. Benzersiz Tivibu Özelliklerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom  TİVİBU, kullanıcılarına android ve ios yazılıma sahip akıllı cep telefonları üzerinden kumanda kullanmadan kontrol etme olanağı sunuyor.

Bunun için tek yapmanız gereken uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz ve Tivibu cihazı ile aynı wifi ağına bağlı olmanız yeterli.

Uygulamayı cep telefonunuza nasıl kuracaksınız adım adım anlatmaya çalışalım.

Android Cihazlar İçin Yükleme Aşamaları:

1-Uygulamayı aşağıdaki şekilde googleplay üzerinden indiriniz.

2-Uygulamayı indirdikten sonra aç butonuna bastığınızda aşağıdaki şekilde wifi ağına bağlı olup olmadığınızı kontrol etmenizi isteyen bir yönlendirme sayfasına ulaşıyor olacaksınız. İsterseniz adım adım bilgilendirmeleri okuyabilir isterseniz de “Bilgilendirmeyi geç” butonuna basarak direk geçebilirsiniz.

3-Bilgilendirmeyi geçtiğimizde eğer tivibu cihazınız ve cep telefonunuz wifi bağlantısında sorun yok ise otomatik bağlantı kurulacak tivibu yükleme yazısından sonra kumanda arayüzüne ulaşabileceksiniz. 

Wifi ağınzıda sorun olması durumunda aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi uygulama Tivibu cihazınızı görmeyecek ve ıp adresini isteyecektir. Ip adres kısmına Tivibu cihazınızın modem üzerinden aldığı yerel ağ ıp sini yazmanız gerekmektedir. Alt bölümden ıp ye nereden ulaşacağınız hakkında bilgi verilecektir.

4-Uygulama üzerinden bağlantı kurduğunuzda aşağıda gördüğünüz şekilde bir arayüz gelecektir. Bu arayüz üzerinden Tivibu cihazınızda bulunan çok sayıda özelliği kullanabileceksiniz. Menü butonuna basarak Tivibu kumanda uygulamasını cep telefonunuzdan kontrol etmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Tivibu Ip adresine nereden ulaşabilirim?

Kumandanızın “Geri” ya da “Menü” butonlarına basarak ayarlar seçeneğine tıklayalım.

Açılan menü üzerinden “Özet” seçeneğine yada “sistem ayarlarına” tıklayalım.

Açılan ekranda Ip adres kısmında gördüğünüz genellikle 192.168.x.x ile bağlayan kısım ıp adresinizdir.

Uygulamayı aşağıdaki linkler üzerinden indirebilirsiniz.

ANDROİD cihazlar için Tıklayınız.

İOS cihazlar için Tıklayınız.

Tivibu Ev Setupbox Kumanda Ayarlarına Buradan Ulaşabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM TİVİBU ÖZELLİKLERİNE AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN DETAYLI OLARAK ULAŞABİLİRSİNİZ