TÜRK TELEKOM TİVİBU KUMANDA AYARLARI NASIL YAPILIR? TİVİBU KUMANDA TELEVİZYON KODLARI NELERDİR? TİVİBU KUMANDASINI FABRİKA AYARLARINA ALMA, TİVİBU KUMANDASINI RF MODUNA ALMA VE ÇIKARMA

Kanal çeşitlilikleri ve televizyon izleme alışkanlıklarının artması ile birlikte dijital platformlara olan ilgide artmıştır. Dijital platformların hayatımıza girmesi ile birlikte evlerimizde çok sayıda cihaz ve kumanda bulunmaya başlamıştır. İçerdiği çok sayıda üstün özelliği ile Televizyon izleme alışkanlıklarımızı değiştiren en büyük platformlardan biride Türk Telekom Tivibu dur. Tivibu cihazları ile verilen akıllı kumandalar sayesinde basit bir eşleştirme ile tek kumanda üzerinden televizyon ve tivibu cihazınızı kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında bilgi vermeye çalışalım.

TiViBU iÇERiK KAYDETME ÖZELLİĞİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

1-Televizyonunuzun açık olduğundan emin olunuz. Kumandanızın üzerindeki numerik tuşlardan 1 ve 8 tuşlarına aynı anda basarak 3 sn kadar basılı tutunuz. Kumandanızın “Tv” tuşunun kırmızı ışığının yandığını göreceksiniz. Ardından Televizyon kodları listesinden televizyon kodunuzu tuşlayınız.

TELEVİZYON KODLARI

0 -Hisense

1 -Panasonic

2 -Arçelik/Beko/Grundig

3 -Philips

4 -Sharp

5 -LG

6 -Samsung

7 -Sony

8 -Vestel/Regal/Seg

9 -Toshıba

2-Bu işlemi tamamladıktan sonra kumandanızı televizyonunuzun alıcısına doğru tutarak üzerindeki “TV” kumanda tuşuna televizyonunuz kapanana kadar basılı olarak bekleyiniz. Bu işlem 15 sn ile 1 dk arasında sürebilir. Televizyonunuzu “Tv” kumanda tuşuna basarak açabilirsiniz.

3-Televizyon sesinizin de kumandanın  “ses”+/-“  tuşları ile kontrol edilebildiğini kontrol ediniz. Kontrolleriniz başarılı ise “Durdur” tuşuna basarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

4- Ses tuşları kontrolleriniz başarısız ise ikinci adımdaki işlemlere geri dönerek  işleme devam edebilirsiniz. Ses tuşlarınızı da kullanıncaya kadar işleme devam etmelisiniz.

İsterseniz akıllı telefonunuz üzerinden de tivibu cihazınızı kontrol edebilirsiniz.

CEP TELEFONU ÜZERİNDEN TiViBU KUMANDA AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TİVİBU KUMANDASINI FABRİKA AYARLARINA ALMA

1-Kumandanızın 1 ve 6 tuşlarına aynı zamanda 3 saniye kadar basınız. Kumandanızın “TV” tuşunun kırmızı ışığının yandığını göreceksiniz.

2-Sırası ile numerik tuşlardan 9 , 9 , 6 tuşlarına basınız. “TV KUMANDA” ışığı 2 kez yanıp söndüğünde kumandanız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

TİVİBU SİSTEMİNİZ ARIZALANDIĞINDA BAZI HATA KODLARI VERECEKTİR.BU HATA KODLARINA GÖRE YAPILMASI GEREKEN AYARLARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TİVİBU KUMANDASINI RF MODUNA ALMA VE ÇIKARMA

Tivibu cihazlarında Rf modu ile çalışan ve Rf modu ile çalışmayan şeklinde

2 tip kumanda bulunmaktadır. Rf modu olan kumandalarda kumandanızı cihaza tutmanıza gerek bulunmamaktadır. Bazı durumlarda kumandanız Rf modundan çıkabilir. Bu durumlarda;

Kumandanızı setupbox cihazına doğru tutarak MENÜ –OK  tuşlarına 5 sn kadar basılı tutunuz. Kumandanız üzerine bulunan açma kapama tuşu üzerinde mavi ışık yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu işlemden sonra tv ekranınızda kumanda Rf modu devre dışında ise “Kumanda devreye alınıyor” yazısı gelecektir.

Kumandanızı Rf modundan çıkararak standart kumanda olarak kullanmak için MENÜ -1 tuşuna 5 sn basılı tutarak kullanım sağlayabilirsiniz.

GÜNCEL TİVİBU KANAL LİSTESİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TÜRKTELEKOM TİVİBU KUMANDA AYARLARI

TİVİBU TELEVİZYON KODLARI

TİVİBU KUMANDASINI FABRİKA AYARLARINA ALMA

TİVİBU KUMANDASINI RF MODUNA ALMA VE ÇIKARMA

TÜRK TELEKOM TİVİBU KUMANDA AYARLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN DETAYLI OLARAK ULAŞABİLİRSİNİZ