ZYXEL MODEM FABRİKA AYARLARINA NASIL ALINIR? ZYXEL MODEM SIFIRLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR? ZYXEL ŞİFRE SIFIRLAMA

Üstün donanım özellikleri ve şık tasarımı ile kullanıcıların modem tercihleri arasında hiç kuşkusuz Tayvanlı Zyxel modem markası gelmektedir. Zyxel modemlere elektronik magazalardan kolayca ulaşılabildiği gibi internet servis sağlayıcılar tarafından da ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Zyxel modemleri internet servis sağlayıcıların kampanya kapsamında ücretsiz sunmaları nedeni ile çoğu kullanıcının evinde bu modemleri görmek mümkündür.

Kullanım alanlarının çok olması ile birlikte bazı teknik arızalar ve müşteri arayüz değişiklik talepleride olabilmektedir.Örneğin modem arayüz şifresinin unutulması, modem yazılımının güncellenmesi, hız sorunları, kablosuz ağ problemleri vs.. nedenler ile modemin fabrika ayarlarına alınarak yeniden kurulumu gerekebilir. Bu durumlarda modemin resetlenerek ilk kurulum ayarlarına alınması gerekmektedir. Modemin fabrika ayarlarına alınmasında bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunları sırası ile ele alacak olursak;

1. Öncelikle Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak modemi kapalı duruma getiriniz.(Modem ışıkları tamamen sönmelidir)

2. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna (küçük bir tuş genellikle içe doğru bir delik şeklindedir) kalem ucu ile basılı tutunuz.

3. Reset tuşu basılıyken elinizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basarak modemi tekrar açınız.

4. Modemin tüm ışıkları sönüp yeniden yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde tutarak işlem bittikten sonra reset tuşundan elinizi çekiniz.

5. Reset tuşundan elinizi çektikten sonra power ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar bekleyiniz.

6. Daha sonra web tarayıcınızın  adres kısmına 192.168.1.1 yazarak modemin arayüzüne erişiniz.

7. Karşınıza gelen şifre ekranındaki noktaları silerek (modemin resetlendiği varsayılarak) default şifre olarak modemi aldığınız servis sağlayıcıya göre değişen turktelekom, ttnet ya da 1234 yazıp modeme erişim sağlayınız. Modem arayüzüne ulaşılması durumunda modem kurulumuna devam edebilirsiniz.

Çok Önemli Not :Resetleme işleminin gerçekleşmesi için 1. ve 4. seçenekler yapılırken elinizin reset düğmesinden çekilmemesi gerekmektedir, aksi taktirde resetleme işlemi gerçekleşmez. Ayrıca reset işleminden sonra modem üzerindeki tüm bilgiler ve yapmış olduğunuz tüm ayarlar modem arayüzünden SİLİNECEKTİR. Modeminiz Fabrika ayarlarına dönecektir.

Daha Detaylı Ve Uygulamalı Olarak Aşağıdaki Youtube Sayfamızdan Destek Alabilirsiniz.

Comments are closed.