CEP TELEFONUNDAN KABLOSUZ MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? DİZÜSTÜ BİLGİSAYARDAN KABLOSUZ MODEM BAĞLANTISI NASIL YAPILIR? BİLGİSAYAR OLMADAN MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TELEFONDAN MODEM ARAYÜZÜNE NASIL GİRİLİR? CEP TELEFONUNDAN MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? CEP TELEFONUNDAN MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yerlerini mobil ekranlar almış durumdadır. İnternet üzerinde geçirilen vakitlerin neredeyse tamamı sosyal medya uygulamaları üzerinde gerçekleşmektedir. Hal böyle olunca çoğu evde masa üstü ya da dizüstü bilgisayar bulmak mümkün olmamaktadır.

Yeni modem aldığımız, servis sağlayıcı değiştirdiğimiz, nakil yaptığımız gibi durumlarda modem ayarlarımızı yeniden yapmamız gerekmektedir. Evinizde bilgisayar bulunuyor ise modem bağlantısını aşağıdaki şemada olduğu gibi Ethernet kablosu ile yaparak modem ayarlarına geçebilirsiniz.

ADSL/VDSL MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Evinizde bilgisayar bulunmuyor ise ya da bilgisayar var ve kablosuz olarak kurulum yapmak istiyor iseniz, ya da cep telefonu üzerinden kurulum yapmak istiyor iseniz,

Sırası ile;

Öncelikle kablosuz ağları taratınız. Kablosuz ağ listesi içerisinde kendi modeminize ait modem fabrikasyon wifi adı görülecektir. Modem wifi adı ve şifresi modeminizin arka barkod bölümünde yer almaktadır. Eğer modem arkasında yer alan kablosuz ağ adı tarama sonucunda çıkmıyor ise daha önce modem wifi adı değiştirilmiş anlamına gelmektedir. Bu durumda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Kablosuz ağ listesi içerisinden modem arkasında yer alan wifi adına tıklayınız. Aşağıdaki örneğimizde yukarıdaki modem arkasında yer alan barkod alanında wifi adı HUAWEİ25 yazdığı için bu isme tıklıyoruz.

Ağ güvenlik anahtarı bölümünde modeminizin arka bölümünde yer alan wifi şifresini yazınız ve bağlantı kurunuz.

Yukarıdaki işlemleri yaparak dizüstü bilgisayarınızdan kablosuz olarak modeminize bağlantı kurabilirsiniz. Aynı şekilde yukarıdaki işlemleri yaparak cep telefonu üzerinden modeminize bağlantı kurabilirsiniz. Modem ayarlarını yapmak istediğiniz cihaz ile modeminiz arasında bağlantı kurulduğunda modem arayüzüne ulaşarak modem kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Web sitemizde ve youtube kanalımızda ülkemizde kullanılan çok sayıda modeme ait kurulum ekranları uygulamalı olarak yer almaktadır. Web sitemizde arama bölümüne istediğiniz modemi yazarak kurulum bilgisine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linkten youtube kanalımıza ulaşarak çok sayıda modem kurulum ekranını inceleyebilirsiniz.

Web Sayfası Anasayfa  www.freeteknoloji.com

Youtube Kanalı Direkt Link:  FREETEKNOLOJİ

1 Yorum


Comments are closed.