TÜRK TELEKOM TİVİBU EV KURULUMU NASIL YAPILIR?,TİVİBU EV KURULUM EKİPMANLARI NELERDİR?,TİVİBU PROVİZYON GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

TİVİBU EV platformunda müşteri ilk kurulumları TÜRK TELEKOM TİVİBU ekiplerince yerinde yapılmaktadır. Bağlantı sonrası nakil ya da arıza durumlarında da yine TİVİBU EV KURULUMU yerinde servis hizmetinden çağrı merkezini arayarak yararlanabilirsiniz. Fakat günlük hayatta bazı durumlar olur ki televizyonunuzun yerini değiştirmek istersiniz ya da yeni taşındığınız yerde TİVİBU kurulumunu kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Bu tür durumlarda size yol göstermesi açısından adım adım Türk Telekom Tivibu Kurulumu nasıl yapılır göstermeye çalışacağız.

Türk Telekom’un sevilen digital yayın platformu TÜRKTELEKOM TİVİBU hakkında daha önceki yazılarımızda detaylı açıklamalarla siz okurlarımızı bilgilendirmiştik.

TÜRK TELEKOM TİVİBU PLATFORMU HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Tivibu Kurulumu için 8 önemli teknik donanıma ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunlar sırası ile;

Tivibu Kurumu İçin Kullanılacak Malzemeler;

1-Tivibu Setupbox

2-Tivibu uyumlu bir modem

3-Bir çift kalem Pil

4-Tivibu Setupbox Kumandası

5-HDMI Kablosu

6-Scart Kablosu

7-Ethernet Kablosu

8-Modem ve Setupbox Cihazları için Güç Kablosu

Yukarıda belirttiğimiz donanımlarınız tam ise kuruluma geçebiliriz.

Tivibu tanıtımında anlattığımız gibi tivibu hizmeti internet bağlantınız üzerinden verilmektedir. Bu nedenle üzerinde ıptv tanımının olduğu bir internet bağlantısına ihtiyacınız bulunmaktadır. İnternet bağlantısı olan modeminizi elektrik prizine takarak modeminizi açınız. Modeminiz internet ve tivibu bağlantınız için 2 ayrı ıp alacaktır. Modeminiz ıp aldıktan sonra diğer aşamalara geçiniz.

Modem bağlatınızı yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi modeminizin Ethernet portu ile setupbox cihazınız arasına Ethernet bağlantı kablonuzu takınız. Kutu içerisinden çıkan Ethernet kablosu sarı ya da gri renkte olabilir.

Modem ve setupbox arası Ethernet bağlantısını yapıldıktan sonra kullandığınız televizyon tipine göre hdmı yada scart olarak televizyon setupbox arası bağlantınızı yapınız.

Yukarıdaki bağlantılarınızı tamamladıktan sonra artık setupbox cihazınızı açabilirsiniz. Cihazınızın fişini elektrik prizine takınınız.

Tivibu kurulumun sorunsuz ilerlemesi için yukarıda belirttiğimiz aşamaların sırası ile belirttiğimiz şekilde yapılması gerekmektedir.

Tüm bağlantılarınız tamamlandığında televizyon ekranınıza aşağıdaki şekilde tivibu setupbox açılış ekranları gelecektir. Sırası ile aşamaların tamamlanmasını bekleyiniz.

Televizyon ekranınıza TİVİBU ekranı gelmiyor ise, tv kumandanız üzerinde AV ya da HDMI tuşları ile bağlantı ekranına geçebilirsiniz.

Setupbox cihazınızın güncellemeleri tamamlandığında ekranınıza aşağıdaki şekilde provizyon ekranı gelecektir. Provizyon bilgisi kullanıcı özel olup Tivibu Çağrı Merkezinden alabilirsiniz.

Provizyon bilgisini Tivibu kumandanız aracılığı ile ekranınıza girdikten sonra işlemi onaylayınız. Tivibu kumandanız işlem yapıyor ise kumanda ayarlarını kontrol edebilirsiniz. TİVİBU kumanda ayarlarına BURADAN ulaşabilirsiniz. Tebrikler Tivibu Kurulumunu Tamamladınız. TİVİBU özelliklerine BURADAN ulaşabilirsiniz.