Türk Telekom Tivibu Uydu Kurulumu

Türk Telekom Tivibu Uydu Kurulumu Nasıl Yapılır? Türk Telekom Tivibu Uydu Ayarları Nasıl Yapılır? Tivibu Uydu internet bağlantısı nasıl yapılır?

Türk Telekom Tivibu Uydu servisinin birbirinden kaliteli içerikleri çok uygun fiyatlarla kullanıcılarla buluşturması, tivibu uydu servisine olan ilgiyi arttırmış durumdadır. Durum böyle olunca Türk Telekom Tivibu Uydu ilk kurulumu sırasında kullanıcıların sorun yaşamaması adına Türk Telekom Tivibu Kurulum adımlarını sizler için hazırladık.

Tivibu Uydu Hakkında Detaylı Bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

1-TİVİBU UYDU SMART KART GİRİŞİ

Tivibu uydu cihazınız ile birlikte Receiver ve smart kart verilmektedir. Smart kartınızı cip bölümü yukarı gelecek şekilde yan bölümde buluna yuvasına takıyoruz. Smart kartın yuvaya tam olarak oturduğundan emin olunuz.

2-TİVİBU UYDU ANTEN BAĞLANTISI

Tivibu uydu yayını Türksat uyduları üzerinden bir çanak anten vasıtası ile verilmektedir. Anten bağlantısı için evinizde ya da çatınızda hali hazırda kurulu bir Türksat uydu anten sistemi bulunmalıdır. Çanak anten kurulumunuz yok ise başvuru sırasında kurulum isteyebilir ya da herhangi bir uydu anten servisinden destek alabilirsiniz. Türksat otomatik kanal arama frekansına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Çanak anten ayarlarınız hazır durumda ise antenden gelen koaksiyel kablo ucunu receiver cihazınıza bağlayınız.

Çanak anten ayarlarınızda sorun olması durumunda sinal alınamayacak ve yayın izlenemeyecektir.

TÜRKSAT ÇANAK ANTEN AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

3-TİVİBU UYDU HDMI VE SCART BAĞLANTISI

Televizyonunuzun marka ve modeline göre değişkenlik gösteren hdmı ve scart bağlantılarını aşağıdaki şemamıza gördüğünüz şekli ile yapınız. Kaliteli bir yayın almak isterseniz Hdmı bağlantısını tercih etmenizi öneririz.

Cihazın elektrik adaptörü bağlantısını yapınız

TİVİBU HUMAX UYDU ALICI KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TİVİBU UYDU KANAL KURULUMU

Cihazınızın fiziksel bağlantılarını tamamladınız. Şimdi cihazın yazılım ayarlarını inceleyelim.

1-Cihazını açma kapama tuşunda açınız.

2-Karşınıza Hoş geldiniz ekranı gelecektir. Bu ekranda kullanım dilinize göre dilinizi seçiniz.

3-Yeni sayfada görüntü ayarları standart olarak gelecektir. Özel bir seçeneğiniz yok ise değişim yapmadan geçebilirsiniz.

4-Sonraki aşamada cihazınıza bağlandığınız çanak anten tipini seçmeniz istenecektir. Bazı kullanıcılar Türksat uydusu haricinde diğer uydu sistemlerini de kullanmaktadır. Bu uydu sistemlerinde çanak antenin yakında konumlandırılan Diseqc cihazı ile çift çanaktan gelen kablolar birleştirilerek tek kablo olarak daireye alınmaktadır. Eğer siteminiz bu şekilde ise seçenekler arasında yer alan “Diseqc anahtarı” bölümünü seçiniz. Eğer sisteminiz tek çanak ise “Direkt” seçeneğini seçiniz ve ilerleyiniz.

5- Anten seçimini yaptıktan sonra gelen ekranda uydu olarak Türksat seçiniz. Seçimi yaptığınızda çanak anten ayarlarınız bir sorun bulunmaması halinde sinyal kalitesi ve sinyal seviyesi seçeneklerini görüyor olacaksınız.

6-Kanal arama butonuna basarak Türksat uydusu üzerinde yayın yapan kanalları taratınız.

7-Kanal araması bittiğinde receiver cihazının yüzlerce kanal bulacaktır. Artık tivibu dünyasının birbirinden renkli kanallarını gezebilirsiniz. İsterseniz Tivibu yayınlarının dışında Türksat uydusu üzerinde yer alan yüzlerce ulusal ve yerli kanalları da Tivibu uydunuz üzerinden izleyebilirsiniz

TÜRKSAT OTOMATİK KANAL ARAMA FREKANSINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

Türk Telekom Tivibu Uydu Kurulumu” için 5 yorum

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: