TÜRK TELEKOM TİVİBU UYDU KANAL LİSTESİ DÜZENLEME NASIL YAPILIR,TİVİBU KANAL SIRASI NASIL DEĞİŞTİRİLİR,TİVİBU UYDU KANAL LİSTESİ DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR

Türk Telekom’un televizyon yayın platformu olarak hizmete sunduğu TİVİBU UYDU hizmetinde manuel tarama yaparak yerel ve ulusal kanalları izlemek mümkündür. Daha önceki yazımızda Türksat uydusu üzerinden manuel arama yaparak Tivibu Uydu cihazı üzerinden yerel ve ulusal kanalları nasıl izleyebileceğiniz konusunda detaylı bilgi paylaşmıştık. İsterseniz sizde Tivibu platformunun size sunduğu kanalların dışında Türksat uydusu üzerinde yerel tüm kanalları uydu cihazınıza eklemek istiyorsanız aşağıdaki linkten işlemlere başlayabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM TİVİBU UYDU TÜRKSAT MANUEL KANAL EKLEME NASIL YAPILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Bugünkü yazımız da manuel olarak tarattığımız yeni kanalları istediğimiz şekilde nasıl sıralayabileceğiz birlikte inceleyeceğiz.

Yukarıdaki linkte manuel arama yaptığınıza göre artık yüzlerce kanal tivibu uydu cihazınıza yükledin. Şimdi bu sıralamayı yapabilmek için Türksat kanalları bölümüne geçiş yapalım. Kumandanız üzerinde renkli tuş takımın (mavi buton) hemen üzerinde yer alan MOD butonuna basınız.

Karşınıza

“Diğer Moda giriş yaptınız. Tekrar Tivibu Modu’na dönmek için kumandanızın MOD tuşuna basınız.”

Şeklinde karşılama ekranı gelecektir. Artık Türksat kanallarını manuel olarak izleyeceğimiz bölüme geçiş yaptınız. Bu ekranda iken kumandanız üzerinde kanallar butonuna basınız.

Karşınıza gelen menü üzerinden taşımak yani sırasını değiştirmek istediğiniz kanal üzerine geliniz. Kanal üzerine geldiğinizde kumandanızın sağ yön tuşu ile ok ile gösterdiğimiz sondan ikinci sırada yer alan aşağı yukarı ok tuşuna basınız.

Karşınıza gelen taşıma ekranda kanalı hangi sıraya taşımak istiyorsanız numarasını giriniz. Aşağıdaki örnekte Show Tv televizyonunu 6. Sıradan 2. Sıraya taşıyacağız. 2. Sıraya taşımak istediğimiz için ilgili alana 2 yazarak ok butonuna basınız.

Aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi kanalımız liste üzerinde 2. Sıraya yerleşti.

Sizde bu işlemleri yaparak tivibu uydu platformunun size sunmuş olduğu yayın sırasına bağlı kalmadan hem tivibu yayınlarını hem de istediğiniz yerel ve ulusal yayınları kendi listenize göre düzenleyebilirsiniz.

Tivibu uydu platform sırasına tekrar geçiş yapmak için yeniden MOD butonuna basarak 2 sıralama arasında geçiş yapabilirsiniz. Karşınıza “Tivibu Modu’na Hoşgeldiniz. Keyifli seyirler” yazdığında tivibu kanallarını izleyebilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.