ZYXEL P-2602HWL-D1A MODEM KURULUMU

ZYXEL P-2602HWL-D1A MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL P-2602HWL-D1A MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZYXEL P-2602HWL-D1A KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Zyxel P-2602HWL-D1A Ürünü UMTH (Uzak Mesafe Telefon Hizmeti) firmalarından alacağınız bir hesapla firmanın sunucularına register ederek şehirlerarası, milletlerarası ve GSM aramalarınızı daha ekonomik yapabilme olanağına kavuşabilirsiniz. Bunun yanında birden fazla ofisi bulunan firmalar kendi SIP sunucularını kullanarak şubeleri arasında ses görüşmelerini internet aracılığıyla veya kendi intranet ağları üzerinden hiçbir ücret ödemeden yapabilirler. Ürünün zengin telefon özellikleri arasında CW (Call Waiting – Çağrı Bekletme), Call Forwarding (Çağrı Yönlendirme), Call Transferring (Çağrı Aktarma), Three Way Conference w/Local Mixing (Konferans görüşme) sayılabilir.

IVR özelliği sayesinde ise sizi arayanlara kendi oluşturduğunuz ses kaydını dinletebilirsiniz. Zengin QoS özelliklerine sahip olan cihaz, aynı bağlantı üzerinden akan veri, ses ve görüntü trafiğini uygun şekilde önceliklendirir. Bu sayede ses görüşmesi yaparken aynı anda rahatlıkla internetten dosya indirebilirsiniz. Ürün ses için gerekli bant genişliğini dinamik olarak ses trafiğine atar. ZyXEL P2602HWL-D1A modelinin servis sağlayıcı firmalara önemli avantajlar getiren en önemli fonksiyonlarından biri de merkezi yönetim özelliğidir.

Modemimizin özelliklerini tanıdığımıza göre artık modem kurulumuna geçebiliriz.

Modeminize bağlanmak için, öncelikle modemle Ethernet kablosuyla bağlantı kuran Ağ kartınızın (NIC) otomatik olarak IP almasını sağlayınız.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseiz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazar modem şifre ekranına ulaşınız. Modeminizin fabrika şifresi ttnet olarak gelmektedir. Password bölümüne ttnet yazarak sisteme giriş butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

ZYXEL MODEM FABRİKA AYARLARI RESETLEME SIFIRLAMA

Karşınıza şifre değiştirme ekranı gelecektir. İsterseniz bu ekranda şifrenizi değiştirebilirsiniz. Uygula butona basarak devam edeniz.

Şifreniz artık değişmiştir. Şifre ekranı yeniden gelecektir. Yeni şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.

Açılan sayfamızda Gelişmiş ayarlara gidin seçeneğini işaretleyerek uygula butonuna basınız.

Modemin Web arayüzüne girdiğinizde sizi ilk karşılayan ekran Durum ekranıdır. Burada modemin yazılımı, IP adresleri, kablosuz ağ parametreleri, Güvenlik Duvarı ve SIP kayıt durumu gibi özellikleri görebilirsiniz.

Modeminizin Internet ve IPTV ayarlarını yapabilmeniz için sol taraftaki menülerden Ağ-Geniş Alan Ağı sekmelerine tıklayınız.

Bu menüde gelen Geniş Alan Ağı parametreleri için şu değerleri girebilirsiniz:

Mod: Yönlendirme

Kapsülleme: PPPoE

Kullanıcı Adı: “Servis Sağlayıcınızın vermiş olduğu kullanıcıadı@ttnet

Şifre: “Servis Sağlayıcınızın vermiş olduğu şifre”

Servis Adı:  <Boş>

Çoklama: LLC

VPI: 8

VCI: 35

Birinci (İkinci, Üçüncü DNS Sunucusu): ISP’den alınmış

IP Adresi: IP Adresini otomatik olarak al

Bağlantı Tipi: Nailed-up Bağlantı

Bu bilgileri girdikten sonra sayfanın altındaki Uygula butonuna basınız. Konfigürasyon başarıyla güncellendi yazısını gördükten sonra kablosuz ayarlara geçebilirsiniz.

ZYXEL P-2602HWL-D1A KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Ekranın sol bölümündeki alandan Ağ<Kablosuz Yerel Alan Ağı alt menüsüne geliniz.

Burada Aktif Kablosuz Alan Ağı aktif olmalıdır. Kablosuz Ağ İsmi’ne kablosuz ağınıza vermek istediğiniz ismi (SSID) giriniz. Güvenlik Mod’u olarak ise WPA-PSK (ya da WPA2-PSK) seçeneğini işaretlerseniz 8 ila 63 arası karakter sayısında Ön Paylaşımlı Anahtar kutusuna bir şifre, WEP seçeneğini işaretlerseniz WEP şifresi kutusuna  5, 13 ya da 29 karakter sayısına sahip bir şifre girmelisiniz. Her durumda da, girdiğiniz şifre en az birer adet büyük harf, küçük harf ve sayı içermelidir(Örneğin Kablosuz123).  Diğer ayarlar aynı kalabilir. Uygula butonuna basıp ayarları

kaydediniz.

Bilgisayarınızın kablosuz Ağ kartının da yerel alan ağı kartı gibi otomatik olarak IP almasını sağladıktan sonra, ortamdaki kablosuz ağları tarattırarak ismini Kablosuz Ağ ismi’ne girmiş olduğunuz ağı bulunuz ve Web arayüzünde girmiş olduğunuz şifreyi, bilgisayarınız bu ağa bağlanırken sizden istediğinde giriniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: