Zyxel VMG8825-T50K MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? Zyxel VMG8825-T50K KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR? Zyxel VMG8825-T50K 5GHZ AYARLARI NASIL YAPILIR? Zyxel VMG8825-T50K MODEM ŞİFRESİ NEDİR? Zyxel VMG8825-T50K MODEM ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Zyxel VMG8825-T50K modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde yer alan DSL ışığınız sabitlenmeyecektir.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonun basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında User Name bölümüne admin yazınız. Password bölümüne ilk kurulum sırasında modem arkasında yer alan barkod üzerindeki Login Password yazan şifreyi yazınız. Bu şifreyi yazmanıza rağmen şifrenizi kabul etmiyor ise modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına almanız gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Giriş şifre adımını geçmenizin ardından size modem arkasında yer alan şifreyi değiştirmenizi isteyen ekran gelecektir. İsterseniz bu ekranda şifre değişiklik işleminizi yapabilirsiniz. Ya da SKİP butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz. Şifre değişikliği yapmanız durumunda Change Password butonuna basınız.

Şifre adımını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda ilk anda kolay kurulum ekranı gelecektir. İsterseniz kolay kurulum üzerinden göstereceğimiz şekilde gidebilirsiniz. İsterseniz de yine SKİP butonuna basarak ana sayfa üzerinden kurulum yapabilirsiniz. Kolay kurulum için aşağıdaki ekranı gördüğünüzde LET’S GO butonuna basınız.

İlk ekranda bulunduğunuz konuma göre saat seçeneğini seçerek NEXT butonuna basınız.

Karşınıza gelen ekranda modem hat dsl sinyal durumunuzu kontrol edecektir. NEXT butonuna basınız.

Dsl sinyalinizin olması durumunda aşağıdaki şekilde ekran gelecektir. NEXT butonuna basınız.

Zyxel VMG8825-T50K KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

Zyxel VMG8825-T50K Modeminizin 2.4ghz ve 5ghz olmak üzere 2 adet wifi frekans bandı bulunmaktadır. Yeni ekranda modeminiz için 2 ayrı ayar yapabilirsiniz. Ya da kullanmak istemediğiniz frekans bandını kapatabilirsiniz. Wifi adınızı ve şifrenizi oluşturmanızın ardından DONE butonuna basarak ilk ayarları tamamlayınız.

Modem arayüz ekranı açıldığında ekranın sağ üst bölümünde yer alan (1) ile gösterdiğimiz butona basınız. Sonrasında açılan menü içerisinden NETWORK SETTİNG (2)- BROADBAND (3) sekmelerine tıklayınız.

Açılan ekranda kullanmış olduğunuz alt yapı durumuna göre ADSL ya da VDSL seçenekleri üzerinden işlem yapmanız gerekecektir.

Kullandığınız alt yapı;

ADSL ise ADSL-ATM

VDSL ise VDSL-PTM

seçeneklerinin en sağında bulunan düzenle(kalem işareti) butonuna basınız.

Zyxel VMG8825-T50K VDSL AYARLARI NASIL YAPILIR?

Açılan ekranda PPP User Name ve PPP Password bölümüne servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Encapsulation bölümünde PPPOE seçiniz. Vlan bölümü aktif olarak seçiniz. Vlan bölümünde 802.1p:0  802.1q:35 olacak şekilde seçerek APPLY butonuna basınız

 

Zyxel VMG8825-T50K ADSL AYARLARI NASIL YAPILIR?

Açılan ekranda PPP User Name ve PPP Password bölümüne servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Encapsulation bölümünde PPPOE seçiniz.ATM PVC Configruraiton bölümünde VPI:8 VCI:35 Encapsulation bölümünde LLC seçerek Apply butonuna basınız.

Tebrikler Zyxel VMG8825-T50K modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını yapılandırdınız. Zyxel VMG8825-T50K modemin adsl ve vdsl ayarlarını yapılandırdık. Sizde kendi alt yapınıza göre yukarıdaki ayarları yapabilirsiniz. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.