AiRTiES AiR 5340 MODEM KURULUMU

AiRTiES AiR 5340 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 5340 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES AiR 5340 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

AiRTiES AiR 5340 150Mbps kablosuz erişim noktası, ADSL2+ Modem, Firewall, Router. “N-Hızlı” kablosuz iletişim 802.11n standardına uygun 150 Mbps hızında kablosuz erişim noktası. Kapsama problemleriyle karşılaşılabilen beton binalarda kapsama alanını artıran AirTies Mesh Teknolojisi. AirTouch Kablosuz ağ ayarlarını cihazın üzerindeki tek bir tuşa basarak kolay, güvenli ve otomatik olarak kurma desteği. Kablosuz kapsama alanını tek tuşla genişletin. Artık AirTies Mesh Ağı kurup kablosuz ağınızı genişletmek AirTouch teknolojisi ile çok kolay! AirTouch sayesinde ağınızı dilediğiniz kadar genişletmekle kalmayıp, en güncel kablosuz güvenlik protokolü olan WPA2’yi MESH ağınızda da kullanabilirsiniz. Misafirler için ayrı kablosuz ağ (VLAN ve MSSID özellikleri ile). Firewall Gelişmiş anti-Dos SPI Firewall; MAC, URL ve IP adres bazında filtreleme. Otomatik yazılım güncelleme AirTies Network Asistanı programı ile otomatik yazılım güncelleme özelliği. Güncel yazılımı kullanmak modeminizden maksimum performans almak için önemlidir. Router: DHCP sunucu, NAT, NAPT, DMZ, VLAN özelliklerini destekleyen gelişmiş router. Uzaktan Yönetim: Web, TR-069 ve Telnet desteği ile uzaktan yönetim olanağı.

Modem Özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulum adımlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz üzerinde bulunan DSL ışığınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz. Web tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen şifre ekranında işlem yapmadan yani boş geçerek tamam butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından açılan ekranda, ekranın sol bölümünde yer alan İNTERNET-İnternet Ayarları sekmelerine tıklayınız. Sol bölümde açılan ekranda “Düzenle” butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda Protokol olarak PPPOE seçiniz. Encapsulation bölümünde LLC seçiniz. VPı:8, Vcı:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişen @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA GÖRE DEĞİŞEN DOMAİN ADLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İşlemlerin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

AiRTiES AiR 5340 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modeminizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ-Kablosuz Ağ Ayarları”  sekmelerine tıklayınız. Açılan ekranda kanal bölümünde kablosuz ağınızın sinyal kalitesi ya da kablosuz ağınızın çekim mesafesi için bir kanal seçimi yapabilirsiniz.

KABLOSUZ KANAL SEÇİMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kablosuz Ağ Adı (SSID) bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Güvenlik olarak WPA/WPA2 seçiniz. Parola bölümünde Kablosuz ağınız için içerisinde harf rakamlardan oluşan en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

İşlemleri tamamlamanızın ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz. Tebrikler AiRTiES AiR 5340 modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: