TÜRKSAT 4A OTOMATİK ARAMA FREKANSI 2020,TÜRKSAT 4A 2020 OTOMATİK ARAMA FREKANSI 2020,TÜRKSAT UYDUSU OTOMATİK ARAMA FREKANSI NEDİR,TÜRKSAT 4A OTOMATİK ARAMA FREKANSI NEDİR,TÜRKSAT 4A OTOMATİK KANAL ARAMA FREKANSI NEDİR,TÜRKSAT 4A GÜNCEL KANAL LİSTESİ NEDİR

Günümüz teknolojisinde tv yayınları artık internet hatları üzerinden (Türk Telekom Tivibu, Turkcell TV+,  D-Smart GO vs.. ) 4K olarak alınabilmesine rağmen Türksat uyduları üzerinden tv yayını almanın kullanıcılara göre değişen çok sayıda artısı bulunuyor. İnternet alt yapısının yetersiz olduğu yerlerde Dünyanın neresinde olursanız olun uydu sistemleri üzerinden tv yayınlarını almanız mümkündür..

TÜRKSAT 4A ÇANAK ANTEN ÇAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ülkemizde uydu üzerinden tv izleme alt yapısı tüm yayın platformları için Türksat tarafından sağlanmaktadır. Türksat, bünyesinde bulunan daha önce uzaya fırlatılmış, ömrünü tamamlamış ya da aktif olarak kullanımına devam edilen Türksat 1A, Türksat 1B, Türksat 1C, Türksat 2A, Türksat 3A, Türksat 4A, Türksat 4B, Türksat 5A, Türksat 5B, Türksat 6A uyduları üzerinden Avrupa’dan Asya’ya, Asya’dan Afrika’ ya kadar uzanan çok geniş ve bir coğrafyaya hizmet sunulmaktadır. 

Ülkemizde şuan aktif olarak Türksat 4A uydusu üzerinden Türksat 4A Hd Kanal Listesi kapsamında digital yayınlar alınabilmektedir. Türksat 4A BSS frekans bandında; Türkiye, Kuzey Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya’yı, FSS frekans bandında ise Sahra Altı Afrika bölgelerini kapsamaktadır. Türksat 4A uydusu üzerinde ayrıca Ka bandı da kullanılmaktadır.

TÜRKSAT ÇANAK ANTEN AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Türksat 4A uydusu 42.0° Doğu yörüngesinden bulunmaktadır. Şuan an itibarı ile 500 ve üzerinde radyo ve televizyon kanalı Türksat 4A Otomatik Arama Frekansı 2020 üzerinden hizmet almaktadır.

Evlerimizde ofislerimizde kullandığımız digital uydu alıcılarımız üzerinden 2020 Türksat Uydusu Otomatik Arama Frekansı değerlerini girerek yüzlerce digital uydu yayınını, Güncel Türksat 4A kanal listesini almamız mümkündür. Türksat’ın yapmış olduğu bu güncelleme ile Tek Tek Elle Türksat 4a Güncel Kanal Frekansı girmek yerine sadece bir tane Türksat 4A Otomatik Kanal Frekansı girerek Güncel Türksat 4A Kanal Listesini uydu alıcınıza indirebilirsiniz. Bu işlemleri şu sıralama ile uydu alıcınıza girerek Türksat 4a Otomatik Kanal Arama yapabilirsiniz.

Uydu alıcınızın “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve Türksat Ankara Paket parametrelerini ( Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000) manuel olarak girerek,  “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçilmeniz gerekmektedir.

2020 TÜRKSAT UYDUSU OTOMATİK ARAMA FREKANS LARI

Türkiye ve Batı kapsama alanı için  12380 V SR:27500

Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000

NEXT MİNİX HD BLACK 2+PLUS KANAL ARAMA AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI TÜRKSAT OTOMATİK ARAMA AYARLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ