AiRTiES AiR 5440 MODEM KURULUMU

AiRTiES AiR 5440 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 5440 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES AiR 5440 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Air 5440 ve sahip olduğu 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps’ye varan hızlarda kablosuz veri taşıyın, video izleyin ve resimlerinizi İnternet’e yükleyin. Kablosuz 802.11b/g cihazlar ile geri dönük uyumlu olarak çalışabilen Air 5440, eski teknolojilere kıyasla 6 kata varan hızda kablosuz iletişim sağlar. MIMO (Multiple Input Multiple Output) teknolojisi ve 802.11n standardının getirdiği gelişmiş hata düzeltme sistemleri ile kablosuz ağınızdaki bağlantı problemleri ve paket kayıpları tarihe karışır. Air5440 bir IPTV uygulaması için gerekli tüm özelliklere sahiptir. IPTV ve veri trafiğini birbirinden ayırabilmek için 8 adet ATM PVC destekler. Tek PVC üzerinden farklı servislerin sunulması durumunda da IPQoS özelliği kullanılarak farklı servis trafik tiplerine bant genişliği rezerve edebilir ve önceliklendirilebilir. Airties Air 5440 modem üzerinden 24 mbite kadar olan adsl bağlantıları kullanılabilmektedir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdık. Modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden öncelikle modeminizin kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem üzerinde yer alan dsl ışığınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıda gösterdiğimiz şekilde yapılandırdıysanız  kuruluma geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem arayüz sayfasını açınız. Açılan sayfada şifre kısmını boş geçerek tamam butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre ekranını geçtiğimizde modem ayarlarını yapılandırabileceğimiz arayüz ekranına ulaşacağız.

Ekranın sol bölümünde yer alan “İNTERNET”-“İnternet ayarları”  sekmelerine tıklayınız. Açılan sayfada “Düzenle” butonuna basınız.

Yeni sayfamızda “Protokol” olarak “PPPOE” seçiniz. Encapsulation olarak LLC seçiniz. Vpı:8 Vcı:35 olarak belirleyiniz.

Adsl kullanıcı adı bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz. Kullanıcı adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz. Servis sağlayıcılara ait çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.. Servis sağlayıcınıza ait domain adını BURADAN öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifre işlemlerinizi bitirdikten sonra ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Bu işlemden sonra modeminizin kablolu bağlantı ayarları bitmiştir. Kablosuz ayarlarına geçebilirsiniz.

AiRTiES AiR 5440 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modemizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Artık kablosuz ayarlara geçebiliriz.Kablosuz ayarlarımız için yine ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ”-Kablosuz Ağ Ayarları sekmesine tıklayınız.

Açılan bölümde Kablosuz Ağ Adı (SSID) olarak modeminize bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Biz örnek olarak “FREE TEKNOLOJİ” seçtik.

Kablosuz ağ güvenliğiniz için Güvenlik bölümünde WPA/WPA2 seçiniz. Parola bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf olacak şekilde bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web tarayıcı ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

AiRTiES AiR 5440 MODEM KURULUMU” için bir yorum

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: