AiRTiES AiR-5760 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR-5760 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES AiR-5760 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

AİRTİES AiR-5760 1600 Mbps 802.11ac ADSL/2+/VDSL2 Modem Yüksek Hızlı ADSL/VDSL Kablosuz Router. Air5760, 1300Mbps hızında 802.11ac ve 2×2 802.11b/g/n standartlarına uygun çift band kablosuz modemdir. Air5760 ADSL/VDSL/Fiber bağlantı, 1xGbit Ethernet WAN port, 4xGbit Ethernet portları ve 2xUSB2.0 host port’una sahiptir. Ethernet WAN portu ile ev bağlantılarınız için 1000 Mbps’e kadar yüksek hızlı Ethernet sağlar. İnternete yüksek performanslı bağlantı için yeterli bant genişliği sağlar. Air 5760 Web tabanlı grafiksel kullanıcı ara yüzüne (GUI) sahiptir. Bu kullanıcı ara yüzüne otomatik olarak yönlendirilerek internet ayarlarınızı tamamlamanızı sağlar. USB Tak&Paylaş özelliği kullanıcılara harici disklerini veya/ve yazıcılarını modeminizin USB portuna bağlayarak tüm ağınızla paylaşmanızı sağlar. Bu fonksiyon için herhangi bir bilgisayara gerek duymazsınız. Beamforming teknologisi ile 802.11ac performans ve geniş kapsama alanı imkanı sağlar.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığında emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yapılandırdı iseniz modem kurulumuna geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında bir şey yazmadan boş geçiniz ve tamam butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre ekranını geçtiğimizde önümüzde modemimizin kurulumunu yapacağımız hızlı kurulum ekranı gelecektir. Hızlı kurulum butonuna basınız. Karşınıza aşağıdaki şekilde kullanıcı adı ve şifre bilgilerimizi girebileceğimiz ekran gelecektir. Buraya İnternet servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz giriniz. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızı arayarak öğrenebilirsiniz. 

TÜM SERVİS SAĞLAYICI ÇAĞRI MERKEZİ NUMARASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ  

Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz yazdıktan sonra ileri butonuna basınız

AİRTİES AiR-5760 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Karşınıza gelen ekranda 2,4GHZ ve 5GHZ olmak üzere 2 frekans için ayrı ayrı kablosuz ağ adı ve şifre belirleyiniz.Güvenlik tipi olarak WPA+Wpa2 seçiniz. Şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz şifresi belirleyiniz.

Aşağıdaki ekranda 5GHZ için ikinci kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi giriniz ve kaydet butonuna basınız.

İşlemleriniz doğru şekilde yapıldı ise aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ