AiRTiES RT-102 MODEM KURULUMU

AiRTiES RT-102 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES RT-102 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES RT-102 RESİMLİ MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?

Airties RT-102 Modemler internet bağlantısının ilk çıktığı yıllarda birçok kullanıcının evine misafir olmuştur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte de yerini diğer modellere bırakarak tozlu raflardaki yerini almıştır. Airties RT-102 modemlar ADSL özellikli kablolu modemler olduğu için hali hazırda bakır alt yapının yaygın olduğu yerlerde kullanılmaya devam etmektedir. Kullanıcılarımızdan gelen talep doğrultusunda Airties RT-102 modem kurulumunun nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arasında yer alan kablo bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan kablo bağlantılarında modeminizin adsl ışığı yanmayacak ve bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Kablo Bağlantılarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında herhangi bir şey yazmadan “tamam” butonuna basınız. Şifre istemesi durumunda modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranını geçmenizin ardından modem arayüz ekranınız açılacaktır. Açılan sayfada ekranın sol bölümünde yer alan ADSL-ADSL AYARLARI sekmelerine tıklayınız. Açılan wan ayarları ekranında PVC ADI bölümünde yer alan VC1 bölümüne tıklayınız

Karışımıza modemimizin ayarlar sayfası çıkacaktır. Bu ekranda  Protokol olarak PPPOE seçiniz. Enkapsülasyon olarak LLC seçiniz. VPI:8, VCI:35 QoS:UBR seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Her servis sağlayıcının kendisine ait domain adı bulunmaktadır.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bu işlemleri yapmanızın ardından kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modem kurulumunuzu tamamladınız. Modeminizin tüm ışıkları yanıp sönmeye başlayacaktır. Adsl ve internet ışığınız sabitlendiğin de internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: