ASUS DSL-N16 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ASUS DSL-N16 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ASUS DSL-N16 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Asus DSL-N16 300Mbps EWAN, VPN, Ebeveyn Kontrolü Destekli,VDSL,ADSL, Fiber Modem/Router. Yaygın tüm Fiber, VDSL, ADSL bağlantılarla uyumluluk.Tek başına modem veya router olarak kullanabilme.Misafirlerinize kendi kablosuz şifrenizi vermeden, zaman sınırlı özel bir kablosuz ağ oluşturabilme.Trafik Yöneticisi ile kullanıcı bazlı bant genişliği tanımlama.VPN Client ve VPN Server desteği (PPTP).Modem arayüzü üzerinden edinebileceğiniz ücretsiz DDNS alan adı

Asus modemler diğer modem markalarına göre üzerlerinde kapsamlı özellikleri bulundurması nedeni ile pazarda önemli bir yere sahiptir.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmadığı için dsl ışığı yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak şifre ekranına ulaşıyoruz. Açılan sayfamızda;

Kullanıcı adı: admin

Şifre:admin

yazarak modemimizin web arayüzüne ulaşıyoruz.Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan sayfamızda isterseniz modem web arayüz şifresi olan admin şifresini değiştirebilirsiniz.

MODEM ARAYÜZ ŞİFRELERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan sayfada ekranın sol bölümünde yer alan “Hızlı İnternet Kurulumu” sekmesine tıklıyoruz.

Bu ekranda karşımıza kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir. Burada kullanıcı adı ve şifre olarak servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazmanız gerekmektedir. Kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADRESLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve şifrenizi yazdıktan sonra ileri butonuna basıyoruz.

Yeni sayfamızda modemimizin kablosuz ayarlarına ulaşıyoruz.

Burada ağ adı olarak kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ ismi belirliyorsunuz. Hemen altında bulunan şifre ekranında en az 8 haneli bir kablosuz ağ  şifresi belirleyerek ileri butonuna basıyorsunuz.

Yeni sayfamızda modem üzerinde yaptığımız değişikliklerin özetlendiği bir ekran gelecektir. Burada yaptığımız değişiklikleri kontrol ederek ileri butonuna basıyoruz.

İleri butonuna bastığımızda aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi yaptığımız ayarlar modem arayüzüne kaydedilecektir.

Tebrikler modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır. Web sayfalarınızı kapatarak internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI OLARAK AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZDAN DESTEK ALABİLİRSİNİZ