ZYXEL MODEM FİRMWARE YAZILIM GÜNCELLEME

ZYXEL MODEM FİRMWARE YAZILIM GÜNCELLEME NASIL YAPILIR? ZYXEL MODEMLERDE YENİ YAZILIM NASIL ATILIR? ZYXEL MODEM UPDATE AYARLARI

Zyxel marka modemler için oluşan ya da oluşabilecek sorunlara karşı belirli aralıklar ile yazılım güncellemesi yapılmaktadır. Yazılımı güncellenmemiş cihazlar üzerinde bazı özellikler çalışmamaktadır. Bu nedenle cihazınızın yazılımını belirli aralıklar ile güncellemeniz faydanıza olabilir.

Zyxel marka bir modeminiz var ise yazılım güncelleme işlemlerini nasıl yapacağınız hakkında yardımcı olmaya çalışalım. Öncelikle yazılım güncelleme işlemlerini ethernet kablosu yardımı ile yapacağımız için modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızı yapınız.

1-Web Tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüz şifre alanına ulaşınız.Karışınıza gelen şifre ekranında;

Modeminiz üzerinde TTNET logoso var ise;

Kullanıcı adı:admin şifre:ttnet

Modeminiz üzerinde TÜRKTELEKOM logoso var ise;

Kullanıcı adı:admin şifre:turktelekom

Modeminiz üzerinde herhangi bir logo yok ise;

Kullanıcı adı:admin şifre:admin yada 1234 olarak giriş yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

2- Modem yazılımını güncelleyeceğimiz tüm ayarlarımız silinecektir. Bu nedenle modem arayüzümüzde mevcut ayarlarımızı yedekleyebilirsiniz. Açılan sayfada Menüden Bakım-Yapılandırma Yedekle seçeneği ile yedekleme gerçekleştirin. Yazılım yükledikten sonra Yapılandırmayı  geri yükle seçeneği ile bu dosyayı geri yükleyebilirsiniz.

3-Modem ayarlarımızın yedeğini aldıktan sonra modem yazılım güncelleme işlemine geçebiliriz. Modem ana sayfası üzerinden Bakım-Firmware Güncellemesi sekmesine tıklıyoruz. Burada cihaz üzerinde bulunan mevcut yazılımı göreceğiz.

4-Daha sonra zyxel in ftp sayfası ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/ üzerinden Modemler bölümünden kendi modem modelimize göre güncel yazılımı karşılaştırıyoruz. Site üzerindeki yazılım cihazımız üzerindeki yazılımdan güncel ise bu dosyayı bilgisayarımıza indiriyoruz.

ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

5-Güncel yazılımı bilgisayarımıza indirdikten sonra yine Bakım-Yazılım Güncelleme sekmelerinden yazılım ekranımıza ulaşıyoruz. İndirdiğimiz yazılımı dosya seçeneğinden seçerek yükle butonuna basıyoruz. Bir süre cihazımızın güncellenmesi için bekliyoruz. Cihaz güncellemesi bittikten sonra modem arayüzü giriş ekranına dönecektir.

Güncelleme işlemimiz bittikten sonra yazılımın tam olarak aktif olması için modemimizi resetliyoruz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Resetleme işlemi bittikten sonra Zyxel Modem Ayarlarımızı yeniden yaparak güncel yazılım ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Zyxel Modem Güncelleme Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmware yazılımını yüklerken Bilgisayar ile ethernet (LAN) arayüzünden kablo ile bağlantı yapınız.

Kablosuz bağlantı üzerinden yazılım güncellemesi yaparsanız; dış etkileşimler ve bu nedenle oluşabilecek anlık kopmadan dolayı işleminiz yarıda kalabilir ve Modeme erişemeyebilirsiniz, ürünü servise göndermeniz gerekebilir.

Firmware upgrade islemi bittikten sonra yeni yazılımın cihazınızda aktif olarak çalışması için modeminizi resetlemeniz önerilmektedir. Özellikle ara sürümleri kullanmadan çok alt sürümlerden en üst sürüme yükseltmelerde tüm fonksiyonların aktif olduğuna emin olmamızı sağlar.

modem resetleme işlemi için aşağıdaki Resetleme işlemi adımlarını uygulayınız.

ZYXEL VMG3312-B10B KIRMIZI POWER IŞIĞI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Zyxel Modem Resetleme Nasıl Yapılır

Reset işleminden sonra modem üzerindeki tüm bilgiler ve yapmış olduğunuz ayarlar SILINECEKTIR ve fabrika ayarlarına dönülecektir.

Reset işleminden sonra giriş şifreniz fabrika ayar şifresi olan  1234 yada admin yada ttnet yada turktelekom (TTNET kampanyasından alınan ürünler için) olacaktır. Ayrıca dsl ayarlarınızda silinecektir. Resetlemeden önce kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi not ediniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Detaylı ve Uygulamalı Yazılım Güncelleme Adımlarına Aşağıdaki Youtube Kanalımızdan Ulaşabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

ZYXEL MODEM FİRMWARE YAZILIM GÜNCELLEME” için 2 yorum

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: