ASUS RT-AC51U ACCESS POİNT KURULUMU NASIL YAPILIR? ASUS RT-AC51U AP AYARLARI NASIL YAPILIR? ASUS RT-AC51U 5GHZ AYARLARI NASIL YAPILIR? ASUS RT-AC51U MİSAFİR AĞI NASIL OLUŞTURULUR?

Yüksek performanslı kablosuz bağlantı için 733 Mbps’ye kadar 802.11ac çift bant kablosuz. Çıkarılabilir iki yüksek verimli antenle genişletilmiş kablosuz kapsama alanı. Ağa yazıcı bağlamak, depolama paylaşımı ya da 3G/4G bağlantı için USB portu. ASUS AiCloud uygulamasıyla her yerden hızlı ve kolay şekilde dosyalarınızı eşitleme, paylaşma ve yayınlama imkanı. ASUSWRT arayüzüyle birlikte 30 saniyede kolay kurulum ve rahat kontrol. Asus RT-AC51U cihaz özelliklerini tanıdığımıza göre kurulum adımlarına geçebiliriz. Arayüz ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın aşağıdaki şemaya uygun olarak yapılandırılması gerekmektedir.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun hale getirdiyseniz kuruluma geçebiliriz. Kurulum işlemini asus rt-ac66u üzerinden yapacağımız için bir bilgisayar ile Ethernet üzerinden bağlantı yapınız.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüz şifre ekranına ulaşınız. Karşınıza gelen şifre ekranında Kullanıcı adı ve şifre olarak admin yazarak router arayüzüne ulaşınız.

Router arayüzünde ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz” sekmesine tıklayınız. Açılan kablosuz ekranımızda frekans olarak 2,4GHz ve 5GHz olmak üzere iki seçenek sunulmaktadır. Hangi frekansta kullanmak isteniyor ise o seçenekte ayar yapılabilirsiniz.

Frekans seçeneğimizi seçtikten sonra SSID alanına kablosuz ağlarda görmek istediğimiz kablosuz  adınızı yazınız. Kimlik doğrulama olarak “Wpa2-Personel” seçiniz. Wpa Ön Paylaşımlı Anahtar bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz şifresi belirleyiniz. Uygula seçeneğine basarak ayarlarınızı kaydediniz.

ASUS RT-AC51U 2,4 GHZ WİFİ AYARLARI

ASUS RT-AC51U 5GHZ WİFİ AYARLARI

ASUS RT-AC51U da aynı zamanda kendi özel ağınızın dışında misafirleriniz için özel ağlar oluşturabilirsiniz. Misafirleriniz için oluşturacağınız ağa süre ve intranet kısıtları da koyabilirsiniz.

Misafir ağı için ekranın sol bölümünde yer alan “Misafir Ağı” sekmesine tıklayınız Açılan bölümde 2,4ghz ve 5Ghz için ayrı ayrı “Etkinleştir.” sekmesine tıklayarak misafir ağınızı etkinleştiriniz. Yine burada misafirinizin frekans ve kısıtlarını siz belirleyebilirsiniz.

Etkinleştirme işleminden sonra ekranımıza aşağıdaki şekilde seçenek gelecektir. Burada ilk aşamada misafir ağımızda şifre bulunmamaktadır. “None” sekmesine tıklayarak şifreleme ekranına ulaşınız.

Açılan bölümde misafir ağınız için bir isim belirleyiniz. Şifreleme olarak WPA2 -Personel seçiniz. Ön paylaşımlı anahtar bölümünde en az 8 haneli bir misafir şifresi belirleyiniz. Erişim zamanı bölümünde misafir için bağlantı zamanı belirleyebilirsiniz. Uygula butonuna basarak ayarlarımızı kaydediniz.

Tebrikler ASUS RT-AC51Ucihazınızın Access point ayarlarını tamamladınız. Web ekranlarınızı kapatarak sayfa başında yer alan şemaya göre bağlantılarınızı yeniden düzenleyiniz. Artık ana modemden aldığınız internet sinyalini istediğiniz mesafeye kadar kablo çekerek ASUS RT-AC51U cihazınızı konumlandırabilirsiniz.