AiRTiES AiRTOUCH KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiRTOUCH NEDİR? AİRTOUCH İLE AĞ ALANI NASIL GENİŞLETİLİR? AİRTOCH ÖZELLİĞİ OLAN MODEMLER NELERDİR?

Airtouch teknolojisi, gelişmiş wifi ağlarında cihazların birbiri ile iletişimini otomatik ve güvenli olarak tek bir tuş yardımı ile sağlayan Airties Teknolojisidir.

Daha açıklayıcı olarak ele alırsak ve bir örnek verecek olursak sekiz katlı bir binada (ofis katları, hastane gibi ) her katta bir modem olduğunu düşünelim. Kablosuz ağ adı ya da kablosuz şifrenizi değiştirmek istediğinizde katlar arasında bulunan her Access point için ayrı ayrı şifre girmeniz gerekecektir. Oysa airtouch teknolojisinde her modeme şifre girmenize gerek bulunmamaktadır. Ana modemde yapacağınız değişiklik airtoch teknolojisi ile tek tuşla katlar arasındaki cihazlara otomatik olarak yansıyacaktır. Bu teknoloji sayesinde mesh ağların yönetimi daha da kolaylaşmaktadır.

Airtouch teknolojisi ile tek tuş kullanarak kablosuz ağ alanını istediğiniz sayıda cihaz kullanarak arttırabilirsiniz. Airtouch teknolojisinden faydalanabilmek için en az iki adet airties airtouch destekli ürüne ihtiyaç bulunmaktadır.

Airtouch destekleyen ürünler nelerdir ?


Modemler: Airties Air 5450, Airties Air 5452, Airties Air 5440, Airties Air 5340
Router ve Ap’ler: Airties Air 4420, Airties Air 4420-3G, Airties Air 4310, Airties Air 4340, Airties Air 4450, Airties Air 4452

AiRTiES AiR 5440 MODEM KURULUMU ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bu işlemler nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

● AirTies modemler kablolu ve kablosuz olarak ADSL2+ ve VDSL modem özelliği ile internet erişimi sağlamaktadır.
● AirTies erişim noktası ise modem ile oluşturulan kablosuz ağın sınırların arttırmak için tekrarlayıcı olarak kullanılmaktadır.

AiRTiES AiR 4400 KABLOSUZ AĞ GENİŞLETİCİ KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

1. Modem Ayarları
AirTies modeminizin ADSL ve kablosuz kurulumunu tamamladığınızda modeminizin kablosuz güvenlik ayarları etkin duruma gelmiş ve kablosuz ağ şifrelenmiş olacaktır. Modeminizin ön panelinde bulunan “SETUP” (Airtouch) ışığının yandığına emin olunuz. “SETUP” (Airtouch) ışığının yanması AirTouch özelliğinin açık durumda olduğunu göstermektedir.

2. Erişim noktası Ayarları
Erişim noktası cihazınızı açık duruma getiriniz ve ürünün ön panelinde bulunan “AirTouch” ışığının yandığına emin olunuz. “AirTouch” ışığının yanması AirTouch özelliğinin açık durumda olduğunu göstermektedir. AirTouch bağlantısını kurmak için erişim noktasında yapılması gereken hiçbir ayar bulunmamaktadır.

3. AirTouch Ayarları
İlk iki adımda anlatılan bağlantılar yapıldıktan sonra AirTouch teknolojisini kullanarak kablosuz ağın sınırlarını arttırmak oldukça kolaydır.
A. Modeminizin üzerindeki “SETUP”(Airtouch) tuşuna 3 saniye boyunca basılı tutunuz. SETUP(Airtouch) ışığı yanıp sönmeye başlayacaktır.

B. Modeminizin SETUP tuşuna bastıktan hemen sonra (maksimum iki dakik içinde) Erişim noktası cihazınızın üzerindeki “AirTouch” tuşuna 3 saniye boyunca basılı tutunuz. AirTouch ışığı yanıp sönmeye başlayacaktır.

AirTouch ile MESH kurmak ve kablosuz ağınızı genişletmek işte bu kadar kolay!
AirTouch tuşlarına bastıktan sonra:
● Modem ile erişim noktası arasında Mesh ayarları otomatik olarak yapılacaktır.
● Modem üzerinde tanımlanmış olan güvenlik ayarları ve SSID (kablosuz ağ adı), Erişim noktası üzerine aktarılacaktır. Böylece erişim noktası, kablosuz ağınıza tekrarlayıcı olarak eklemiş ve kablosuz ağın kapsama alanı genişlemiş olacaktır.

4. AirTouch Kablosuz Ağın Yönetimini Kolaylaştırır:
AirTouch sayesinde bilgisayar ağınız üzerinde yaptığınız bazı değişiklikler otomatik olarak kablosuz erişim noktaları arasında paylaşılır. Örneğin modem üzerindeki SSID (kablosuz ağ adı) ya da kablosuz ağın şifresi değiştirildiğinde
bu değişiklikler erişim noktasına otomatik olarak aktarılır. Böylece kablosuz ağ üzerinde yapılan değişiklikler otomatik olarak paylaşılır ve kablosuz ağın yönetimi kolaylaşır.
NOT1: AirTouch teknolojisini 2 adet Erişim noktası cihazı arasında da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken 3.Adımda anlatıldığı gibi Erişim noktası cihazınızın “AirTouch” tuşuna basmak.
NOT2: Erişim noktaları arasında MESH işlemi yapılırken cihazlardan birinin daha önceden ayarlanmış ya da ayarları modem üzerinden almış olması gerekmektedir.

1 Yorum


Comments are closed.