HUAWEİ HG255S TURKCELL SUPERONLİNE MODEM KURULUMU

HUAWEİ HG255S TURKCELL SUPERONLİNE MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?, HUAWEİ HG255S MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?, HUAWEİ HG255S KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

HUAWEİ HG255S modem vdsl özellikli bir modem olup fiber ve hiper tariflerde kullanılabilir.Modem Türkcell Superonline tarafından kullanıcılarına kampanya kapsamında ücretsiz verilmektedir. Modem üzerinden 2,4ghz ve 5ghz olmak üzere 2 ayrı wifi bağlantısı kullanılabilmektedir. Modem fiber özellikli olduğu için üzerinde dsl telefon bağlantı girişi bulunmamaktadır. Sadece fiber sistemin kurulu olduğu binalarda kullanılabilmektedir.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında yer alan kablo bağlantılarınızı kontrol ediniz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin internet ışığı yanmayacaktır. Bu nedenle de bağlantı kurulamayacaktır.

FİBER İNTERNET BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebilirsiniz.

Öncellikle web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem ara yüzüne giriş yapıyoruz.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin   ya da  superonline

yazarak oturum aç butonuna basınız. Bu şifreler ile giriş yapamıyor iseniz daha önce modem arayüz şifreniz değişmiş anlamına gelmektedir. Bu durumda modemi resetleyerek modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem web arayüz ekranında yukarıdaki bölümlerden“internet” sekmesine tıklıyoruz tıklıyoruz.

Açılan sayfada ekranın sol bölümünde bulunan “internet ayarları” sekmesine tıklıyoruz.

Açılan bölümde internet hesabı ve internet şifresi bölümünde  servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazıyoruz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz.

Servis sağlayıcınıza ait çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adının sonunda @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adına BURADAN ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazdıktan sonra kaydet butonuna basınız

HUAWEİ HG255S KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Modemimizin kablolu ayarlarını yapılandırdık. Modemin kablosuz ayarlarına geçebiliriz.

Modeminin arayüz ekranında ana sayfada Yerel Ağ sekmesine tıklayınız

Açılan sayfada ekranın sol bölümüne Kablosuz Ağ Ayarları  sekmesine tıklıyoruz. Bu ekranda 2,4 ghz ve 5 ghz için ayrı ayrı ayar yapılması gerekmektedir. Hangi wifi frekansını kullanmak isterseniz seçim yaparak ayarlara devam edebilirsiniz.

Wifi Frekans Seçimi ve Kablosuz Ağa Etkisi Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz.

Açılan sayfamızda SSID bölümünde kablosuz ağlar bölümünde görmek istediğimiz kablosuz ağ adını belirliyoruz.

Güvenlik modu olarak “wpa-psk/wpa2-psk” seçiyoruz. Wpa paylaşımlı anahtar bölümünde modemimize en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirliyoruz.

Kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

HUAWEİ HG255S Türkcell Superonline modeminizine ait kablolu ve kablosuz ayarları yapılandırdınız. Modem arayüz sayfalarını kapatarak internete girebilirsiniz

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI OLARAK AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZ ÜZERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: