HUAWEİ HG658C V2 KABLOSUZ MODEM AYARLARI

HUAWEİ HG658C V2 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG658C V2 KABLOSUZ AĞ ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR? HUAWEİ HG658C V2 KABLOSUZ MİSAFİR AĞI NASIL OLUŞTURULUR?

Huawei HG658c V2 Modem Vdsl özellikli bir modem olup tüm hiper ve fiber tarifelerde servis sağlayıcı gözetmeksizin çalışabilmektedir. Modemin tüm servis sağlayıcılar ile uyumlu olması nedeni ile kullanımı yayğındır. Vodafone servis sağlaycısı tarafından kampanya kapsamında ücretsiz olarak kullanıcılara verilmektedir.

Huawei HG658c V2 Modem Vdsl modeme ait modem kurulum adımlarını daha önceki yazımızda detaylı şekilde anlatmıştık. İsterseniz kurulum adımlarını yeniden gözden geçirebilirsiniz.

Huawei HG658c V2 Modem kurulumuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bugün ki yazımızda Huawei HG658c V2 Modemin kablosuz ayarları nasıl yapılır? Bu konuda incelemede bulunacağız.

Kablosuz ayarlarınızı yapabilmeniz ve kurulum adımları sırasında bağlantınızın kesilmemesi için modem ile bilgisayarınız arasında bir ethernet kablo bağlantısı oluşturunuz.

Modem ve bilgisayar arası ethernet bağlantı şemasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

FİBER İNTERNET BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kablosuz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı: admin yada vodafone

Şifre:admin yada vodafone

yazarak Oturum Aç butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranını geçmenizin ardından standart olan vodafone şifresini değiştirmeniz için aşağıdaki şekilde bir ekran gelecektir.Bu ekranda modem şifrenizi “değiştir” değiştirebileceğiniz gibi “sonra” butonuna basarak değiştirmeden de geçebilirsiniz.

Açılan modem arayüz ekranında modeminizin kablosuz ayarları için orta kısımda yer alan “Kablosuz Ağ Ayarları” bölümüne tıklayabileceğiniz gibi;

Ya da ana sayfada yer alan “Yerel Ağ”-menüsü altında ekranın sol bölümünde yer alan “Kablosuz Ağ Ayarları”sekmesine tıklayabilirsiniz.

Açılan ekran da “Kablosuz Ağ 2,4 Ghz’yi etkinleştir” seçeneğini işaretleyerek kaydet butonuna basınız.

Daha sonra hemen alt bölümde yer alan “Kablosuz Ağ Şifreleme” seçeneğine tıklayınız. Açılan ekran SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz.

Güvenlik modu bölümünde wpa-psk/wpa2-psk seçeneğini seçiniz.Şifreleme modu olarak Tkıp+Aes seçeneğini seçiniz. Wpa önceden paylaşılan anahtar kısmında kablosuz ağınız için en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

Şifre belirleme adımınızdan sonra kaydet butonuna basınız.

Yukarıdaki Temel kablosuz ayarlarının ardından kablosuz kanal frekansı gibi ayarları yapabileceğiniz “Gelişmiş Ayarlar” sekmesine tıklayınız.

Bu ekranda Kanal bölümü otomatik olarak gelecektir. Fakat kanal modunun otomatik olması nedeni ile  bulunduğunuz ortamda yer alan komşularınızın kablosuz sinyalleri ve kablosuz ağa olan uzaklık yada yakınlık gibi durumlar wifi sinyalinizin olumsuz etkilenmesine yol açacaktır. Bu nedenle sizin wifi ihtiyacınıza göre belirleyeceğiniz bir kanal modu ile wifi sinyallinizi çok daha kaliteli şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Kanal modlari ile ilgili daha önce hazırladığımız detaylı içeriğe BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yukarıda makalemizde belirttiğimiz gibi kanal modunun doğru seçimi wifi kalitenizi olumlu yönde etkileyecektir.

Yukarıdaki yönlendirmemize istinaden kanal modunuzu seçiniz ve kaydet butonuna basınız

Huawei HG658c V2 modeminiz aynı anda 4 ayrı kablosuz ağ adı bağlantısına imkan vermektedir.Örneğin evinize gelecek misafirleriniz için oluşturacağınız bir wifi ağı ya da iş yerinizde çalışanlarınız için oluşturacağınız bir wifi ağı gibi.

Bu işlem için “Diğer SSID Ayarları” bölümünde Düzenle butonuna basınız.

Açılan ekranda misafir ağınız için oluşturacağınız bir ağ adı ve şifre belirleyerek kaydet butonuna basınız.

Tebrikler Huawei HG658c V2 modeminizin kablosuz ayarlarını tamamladınız. Ethernet kablonuzu çıkararak kablosuz özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

HUAWEİ HG658C V2 KABLOSUZ MODEM AYARLARI” için bir yorum

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: