HUAWEİ HG552E TURKCELL VODAFONE MODEM KURULUMU

HUAWEİ HG552E VODAFONE MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG552E TURKCELL MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG552E MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? HUAWEİ HG552E KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Huawei HG552e modemleri kampanya kapsamında Turkcell Superonline ve Vodafona servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. İki servis sağlayıcı içinde modem kurulum aşamaları aynıdır.

Huawei hg522e modemlerde ADSL/ADSL2/ADSL2+ desteği bulunmaktadır. 802.11b/g/n desteği, 300Mbps, 2×2 MIMO, VoIP Desteği, SIP desteği, 4 adet LAN Ethernet portuda ekstra özellikleri arasında dır.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışığı yanmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz modem kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında kullanmış olduğunuz servis sağlayıcı;

Vodafone ise;

Kullanıcı adı: vodafone 

Şifre: vodafone

Turkcel Superonline ise,

Kullanıcı adı: admin

Şifre: superonline

yazarak giriş yap butonuna basınız. Bu şifreleri kabul etmiyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranında sol üst köşede yer alan KOLAY KURULUM menüsüne tıklayınız. Açılan ekran da bağlantı tipi olarak PPPOE seçiniz.

adsl kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullandığınız modem farklı bir servis sağlayıcısına ait ise “ok” ile gösterdiğimiz kutucuğa tıklayınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına buradan ulaşabilirsiniz

Yukarıdaki işlemlerin ardında modem kablosuz ayarları için aynı sayfada kablosuz ağ adı bölümünde bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Kablosuz şifre bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz şifre belirleyiniz ve uygula butonuna basınız.

Tüm ekranları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: