HUAWEİ HG658C V2 MODEM AYARLARI VODAFONE

HUAWEİ HG658C V2 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG658C V2 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? HUAWEİ HG658C V2 VODAFONE MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Huawei HG658c V2 Modem Vdsl özellikli bir modem olup tüm hiper ve fiber tarifelerde servis sağlayıcı gözetmeksizin çalışabilmektedir. Modem üzerinde birden fazla cihazın internete çıkabilmesi için 4 ayrı ethernet portu bulunmaktadır.Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz.

Huawei HG658c V2 Modem Vdsl Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminize dsl sinyali ulaşmayacağı için internet bağlantısı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

FİBER İNTERNET BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan ekranda modem vodafone servis sağlayıcısı tarafından temin edildiği için standart olarak;

Kullanıcı adı: vodafone

Şifre : vodafone

yazarak enter butonu basınız.Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre ekranını geçmenizin ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir pop up ekranı gelecektir.Bu ekranda standart olarak gelen vodafone şifrenizi isterseniz değiştirebilirsiniz. İsterseniz de sonra butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Yukarıdaki şifre ekranlarını geçmenizin ardından açılan ana sayfada “Başlama Sihirbazı” na tıklayınız.

Gelen internet bağlantı sihirbazı ekranında “Kullanıcı Hesabıyla” bağlanın seçeneğine tıklayınız.


İnternet hesabı ve İnternet şifresi alanlarına; Internet servis sağlayıcısı tarafından tarafınıza iletilmiş olan DSL kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Tüm servis sağlayıcı çağrı merkezi numaralarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılarına ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Daha sonra sağ alt köşede bulunan İleri butonuna tıklayarak ilerleyiniz.

İleri butonuna basmanızın ardından yaptığınız işlemlerde hata yok ise internet bağlandı şeklinde bir uyarı ekranı gelecektir.Bu ekranı gördüğünüzde işler yolunda demektedir. İleri butonuna basınız.

Yukarıdaki ekranı geçmenizin ardından karışınıza modeminizin kablosuz ayarlarını yapabileceğiniz ekran gelecektir.Bu ekranda Kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Parola bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz. İşlemlerinizin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler Huawei HG658c V2 Modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

Gelişmiş modda detaylı bir kablosuz ağ ayarı için BURADAN destek alabilirsiniz

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

HUAWEİ HG658C V2 MODEM AYARLARI VODAFONE” için bir yorum

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: