NETİS DL4312 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? NETİS DL4312 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? NETİS DL4312 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Tek bir cihazda Yüksek hızlı ADSL2 + modem, 4 portlu NAT yönlendirici ve kablosuz N erişim noktası. 24Mbps kadar yüksek hızlı Internet erişimi sağlayan ADSL2 / 2 + standartlarını desteklemektedir. 150Mbps”ye kadar mükemmel kablosuz N hızı bağlantı. IPTV deneyimi sağlamak için port haritalama işlevi bulunmaktadır.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımızda göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin dsl ışığı sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında

Türkçe arayüzde;

NETİS DL4312 KULLANICI ADI: admin 

NETİS DL4312 ŞİFRE: admin  

İngilizce arayüzde;

NETİS DL4312 KULLANICI ADI: guest 

NETİS DL4312 ŞİFRE: guest

Yazarak GİRİŞ butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonu aracılığı ile modeminizi resetleyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem arayüz ekranınız açıldığında karşınıza gelen ekranda Hızlı Kurulum (Quick Start) menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda başla (Start) butonuna basınız. 

Yeni açılan ekranda ileri (Next) butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada vpı:8 vcı:35 seçerek ileri (Next) butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda tüm servis sağlayıcılar için ortak alt yapı değeri olan PPPOE seçerek ileri (next) butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre (User name- Password) bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile görüşerek kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlaycılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Hatalı yazımlarda modeminiz ıp alamayacaktır.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bağlantı türü (Connection Type) bölümünde PPPOE LLC seçerek ileri (next) butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda SSID bölümünde wifi ağınız için bir isim belirleyiniz. Kimlik doğrulama türü bölümünde WPA-PSK/WPA2-PSK seçiniz. Şifre (Password) bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve ileri (next) butonuna basınız.

ileri (next) butonuna basınız.

Ayarları tamamladığınızda karşınıza gelen ekranda kapat (Close) butonuna basarak yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydediniz.

Tebrikler Netis DL4312 Modem Kurulumu ve Netis DL4312 Kablosuz Modem Kurumu Adımlarını, Netis DL4312 İngilizce Kurulum ve Netis DL4312 Türkçe Kurulum olarak Tamamladınız. Web tarayıcı ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.