TRT EBA TV FREKANSLARI NEDİR? TRT EBA TV HD YAYIN FREKANSI NEDİR? TRT EBA TV SD YAYIN FREKANSI NEDİR? TRT EBA TV HD KANAL ARAMA NASIL YAPILIR? TRT EBA TV SD KANAL ARAMA NASIL YAPILIR? TRT EBA İLKOKUL TV FREKANSI NEDİR? TRT EBA ORTAOKUL TV FREKANSI NEDİR? TRT EBA LİSE TV FREKANSI NEDİR?

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs hastalığı (COVID-19) nedeni ile okullar süresiz şekilde tatil edildi. Virüsün yayılım hızının artması ile birlikte bu sürenin ne zaman sonlanacağı, okulların ne zaman açılacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Bu süre zarfında eğitim öğretim sisteminin daha fazla zarar görmemesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA uzaktan eğitim sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem ile Televizyon yayını ve İnternet sitesi ile okula gitmeden uzaktan eğitim verilmesi planlanmıştır. Hali hazırda www.eba.gov.tr üzerinden dijital videolar ve ders içerikleri online olarak paylaşılmaya başlamıştır.

23.03.2020 itibarı ile de televizyon yayınları ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın seçmiş olduğu alanında başarılı öğretmenlerin anlatımı ile canlı olarak ders anlatımlarının yapılması planlanmaktadır. TRT-EBA TV İlkokul, TRT-EBA TV Ortaokul ve TRT-EBA TV Lise olmak üzere 3 ayrı kanal ile HD (yüksek çözünürlüklü) ve SD (Standart çözünürlüklü) olmak üzere toplam 6 ayrı türde yayın yapılacaktır.

TRT-EBA TV İlkokul, TRT-EBA TV Ortaokul ve TRT-EBA TV Lise yayın akışına eba.gov.tr web sitesi üzerinden ve TRT internet sitesinden ulaşılabilecektir. Yayın akışı kapsamında her öğrenci kendi sınıfına ve ders saatine göre ekran başında olabilecektir. Canlı yayın akışının kaçırılması durumunda yayınların tekrarı gün içerisinde 1 veya 2 kez tekrar edilecektir. Yine Tv içeriklerinin desteklenmesi için eba web sitesinden etkileşimli videolar paylaşılacaktır.

Yayınlar D-Smart, Digiturk, Tivibu, Kablonet ve TV+ gibi Dijital platformların yanı sıra Türksat uydusu üzerinden ücretsiz olarak izlenebilecektir.

TRT EBA TV HD YAYIN FREKANSI:

EBA TV FREKANS: 12.084 MHz

EBA TV POLARİZASYON: : Yatay (HORİZONTAL)

EBA TV SEMBOL: 13.750

EBA TV FEC: 2/3

TRT EBA TV SD YAYIN FREKANSI:

EBA TV FREKANS: 11.916 MHz

EBA TV POLARİZASYON: : Dikey (VERTİCAL)

EBA TV SEMBOL: 30.000

EBA TV FEC: 3/4

TRT EBA TV HD KANAL ARAMA NASIL YAPILIR?

Uydu alıcınızın “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve frekans bölümlerine  TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları için EBA TV FREKANS 12084 MHz, EBA TV POLARİZASYON Horizontal (Yatay), EBA TV SEMBOL Oranı:13750 EBA TV FEC :2/3 “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçerek arama yapabilirsiniz.

TRT EBA TV SD KANAL ARAMA NASIL YAPILIR?

Uydu alıcınızın “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türksat 42° E” ve frekans bölümlerine  TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları için EBA TV FREKANS 11916 MHz, EBA TV POLARİZASYON DİKEY (Vertikal), EBA TV SEMBOL Oranı:30000 EBA TV FEC :3/4 “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçerek arama yapabilirsiniz.

OTOMATİK TARAMAMA NASIL YAPILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

UYDU CİHAZLARINDA KANAL ARAMA NASIL YAPILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ