PiRELLi A125G MODEM KURULUMU

PiRELLi A125G MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? PiRELLi A125G MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? PiRELLi A125G KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

PiRELLi A125G MODEM ÖZELLİKLERİ 1 adet ADSL portu (G.992.1 ; G.992.2 ; T1 ; G.994.1 ; G997.1 ; G.992.3 ; G.992.5 standartlarını desteklemektedir.) N*4 adet 10/100 Base-T Ethernet portları (RJ45 jak) Otomatik MDIX ile donatılmış, IEEE.802.3 destekler. N*1 adet USB çıkışı (V.1.1)

PiRELLi A125GModem Kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasındaki kablo bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

PiRELLi A125G Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz. Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Gelen PİRELLİ A125G şifre ekranımızda

Kullanıcı adı:admin

Şifre:ttnet                    yazarak giriş yap butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan sayfada İsterseniz aşağıdaki ekrandan modem şifrenizi değiştirebilirsiniz. İsterseniz Geç seçeneği ile değiştirmeden geçebilirsiniz.

Şifre ekranımızı geçtikten sonra aşağıdaki şekilde PİRELLİ A125G modem arayüzü ekranımız gelecektir. PİRELLİ A125G Modemimizin kablolu ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “Gelişmiş Ayarlar” -“Wan” sekmelerine tıklıyoruz. Açılan sayfada “Düzenle” butonuna basarak modem ayarlarımıza başlıyoruz.

Açılan bölümde vpı:8 vcı:35 seçiyoruz. Servis Kategorisi olarak “UBR Without Pcr” seçerek ileri butonuna basıyoruz.

Bağlantı tipi olarak PPP over Ethernet PPPOE seçiyoruz. Kapsülleme Modu olarak LLC/Snap-Bridging seçerek İleri butonuna basıyoruz.

Açılan kullanıcı adı ve şifre bölümümüzde servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda Türk Telekom müşterileri için otomatik olarak @ttnet gelecektir. Farklı bir servis sağlayıcıdan hizmet alıyor iseniz PPP Kullanıcı adı bölümünün altında yer alan “TTNET dışında bir internet servis sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız” yazsının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz. Açılan ekranda superonline, vodafone, dsmart gibi servis sağlayıcılara ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek kullanım yapabilirsiniz. Diğer tüm ayarlar aynı şekildedir.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İleri butonuna basınız.

Aşağıdaki ekranda değişiklik yapmadan ileri butonuna basıyoruz.

Ayarlarımız bittikten sonra aşağıdaki şekilde özet ekranımız gelecektir. Buradan yapmış olduğumuz ayarları kontrol edebilirsiniz. Son olarak kaydet butonuna basıyoruz.

Yaptığımız ayarların modem arayüzüne kaydolması için Kaydet/Yeniden Başlat butonuna basıyoruz. Modemimizin kablolu ayarları tamamlanmıştır.

PİRELLİ A125G KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modemimizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz Ağ”- “Temel” sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfamızda SSID bölümünde Kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazıyoruz ve kaydet/uygula butonuna basıyoruz.

Modemimizin kablosuz şifresi için “Kablosuz”-“Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Network denetimi olarak WPA-PSK seçiyoruz. WPA PSK Anahtarı bölümünde en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirleyerek kaydet/uygula butonuna basıyoruz.

Pirelli modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: