TENDA D301 MODEM KURULUMU

TENDA D301 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TENDA D301 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TENDA D301 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Tenda D301, ADSL2/ADSL2+ modem, kablosuz router, switch ve firewall özelliklerinin hepsini tek bir cihazda birleştirmektedir. Daha yüksek performans sunmak için en güncel ADSL2/2+ standartlarını desteklemektedir. Ayrıca Kablosuz N standartında 300Mbps’e kadar veri transfer hızı ile önceki 802.11 g/b ürünlerine göre daha yüksek performans ve daha geniş kablosuz çekim alanı sunmaktadır.

D301, evinizde ya da küçük ofisinizdeki birden fazla kullanıcının kablosuz olarak İnternete bağlanması, büyük boyutlu dosyalar transfer etmesi, baskı işlemleri yapması, depolanmış film ve diğer media dosyalarının oynatması gibi işlemlerin hepsinin bir arada yapılabileceği üstün performanslı ve çok fonksiyonlu bir üründür.Ek olarak üzerindeki USB yuvasına taşınabilir depolama aygıtınızı bağlayarak dosyalarınızı ağınızda kablosuz olarak paylaşabilirsiniz.

Tenda D301 modemi üstün özellikleri ve elektronik mağazalardan çok ucuza temin edilebilmesi nedeni ile çok sayıda kullanıcının evinde görmek mümkündür. Tenda D301 modem özelliklerini genel hatları ile inceledik. Modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı modem bağlantısında modeminizin dsl ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki bağlantı şemasına göre yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin

yazarak login ya da giriş yap butonuna basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranında ülke olarak Türkiye Link türü olarak kullandığınız dsl teknolojisine göre Adsl ya da Vdsl seçiniz.

Bağlantı Türü olarak PPPOE

Vpı:8

Vcı:35

Seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız.

Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınız ile irtibata geçebilirsiniz.

Tüm servis sağlayıcılara ait çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişen @domain adınızı yazınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kablosuz SSID bölümünde kablosuz ağınız için bir ağ adı belirleyiniz.

Kablosuz şifre alanında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyerek tamam ya da ok butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler tenda modeminizin kurulum adımlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: