Airties Firmware Güncelleme Nasıl Yapılır? Airties Modem Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır? Airties Air 5650 Modem Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Yazılım güncellemeleri genellikle cihazların daha performanslı çalışması, varsa yazılım kaynaklı sorunların çözülmesini sağlar. Oldukça basit olan firmware güncellemesi cihazınızın ayarlarında bir değişikliğe neden olmaz ve yeniden kurulum yapmanızı gerektirmez. Bazı modellerde kurulumun yeniden yapılması gerekebilir. Bu nedenle modem kurulum adımlarına, kullanıcı adı ve şifre bilgilerine hakim olmalısınız.
Aşağıdaki adımları takip ederek Firmware güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz;
Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

2. Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web ara yüzünün varsayılan adres olan 192.168.2.1 adresini yazıp “Enter” butonuna basınız.

3. Cihazınızın web ara yüzü “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu görülecektir. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

4. Modemde çalışan yazılımı güncellemek için “ARAÇLAR” ana menüsü altında “Yazılım Güncellemesi” menüsünü seçiniz. Açılan “Firmware Güncelle” ekranında “Gözat” tuşuna basınız ve açılan pencerede airties internet sitesinden indirdiğiniz en güncel modem firmware dosyasını bulunuz. (En güncel firmware dosyasını www.airties.com web sitesinden indirebilirsiniz.). “Güncelle” tuşuna basınız.

Firmware dosyası başarıyla yüklendikten sonra sistem otomatik olarak yeniden başlatılacak, cihazla olan bağlantınız kesilecek ve herhangi bir ayar yapmak için cihaza yeniden bağlanmanız gerekecektir.

Güncelleme sırasında modemin elektrik bağlantısının kesilmemesi çok önemlidir. İşlemlerin yarıda kalması modem yazılımının yeniden yüklenmesini gerektirecektir.

DAHA DETAYLI BİLGİYE AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ