TP-LİNK VN020-G2u HIZLI MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP-LİNK VN020-G2u MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP-LİNK VN020-G2u HIZLI KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? tp link vn020-g2u hızlı kurulum,

TP-LİNK VN020-G2u Modemler Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından kampanya kapsamında sunulan yeni tip modemlerdir. TP-LİNK VN020-G2u modemler VDSL özellikli modemler olup 300 Mbps e kadar wireless desteği sunmaktadır. Modem üzerinden bulunan 4 adet Ethernet portu ile çoklu internet bağlantısı yapılabilmektedir. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurlum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olmalısınız. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde yer alan dsl ışığınız sabitlenmeyecektir.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan modem arayüz şifre ekranında;

Kullanıcı adı: admin   Şifre: turktelekom   yazarak oturum aç butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME NASIL YAPILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İlk giriş şifre ekranınızı geçmenizin ardından karşınıza şifrenizi değiştirmenizi isteyen yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda isterseniz yukarıdaki turktelekom şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de değiştirmeden geç butonuna basarak bu adımı atlayabilirsiniz.

Şifre adımlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı açılacaktır. Bu ekranda 2 farklı yöntem ile modem kurulumunu yapabilirsiniz. Daha önceki yazımızda Ağ üzerinden detaylı kurulum adımlarını aktarmıştır. İsterseniz diğer kurulum seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

TP-LİNK VN020-G2u AYRINTILI MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bu yazımızda Hızlı kurulum adımlarını aktarıyor olacağız. Açılan arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “HIZLI KURULUM”

Yeni açılan ekranda kullanıcı adı ve  şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TP-LİNK VN020-G2u modem Türk Telekom  servis sağlayıcısı tarafından verildiği için kullanıcı adınızın sonundaki domain adı otomatik olarak @ttnet gelecektir. Türk Telekom servis sağlayıcısı kullanıyor iseniz kullanıcı adınızı sonunda bir şey yazmanızı gerek bulunmamaktadır. Farklı bir servis sağlayıcı kullanıyor iseniz  “TTNET dışında bir servis sağlayıcı ile kullanmak için Tıklayınız”  bölümüne tıklayarak diğer ISS ler de de bu modemi kullanabilirsiniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yukarıdaki işlemlerin ardından ileri butonuna basınız.

TP-LİNK VN020-G2U HIZLI KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Açılan ekranda Kablosuz etkin işaretledikten sonra Kablosuz Ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Şifre bölümünde kablosuz ağ güvenliğiniz için en az 8 haneli, içerisinde bir büyük birde küçük harflerden oluşan şifre belirleyiniz.

Kanal bölümünde wifi ağınızın daha uzak mesafelere ulaşması için ya da kısa mesafede daha kaliteli sinyal alabilmek için bir kanal modu seçiniz.

WİFİ KANAL MODU NEDİR? HANGİ KANAL MODU SEÇİLMELİDİR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Seçim işlemlerinizin ardından ileri butonuna basınız

Yeni sayfada karşınıza yapmış olduğunuz değişiklikleri içeren özet bir ekran gelecektir. Kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz hızlı kurulum ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

İSTERSENİZ AŞAĞIDAKİ AYARLARI YAPARAK MODEMİNİZİ ACESS POİNTE ÇEVİREBİLİR, KABLOSUZ AĞINIZI GENİŞLETEBİLİRSİNİZ

TP-LİNK VN020-G2u ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI OLARAK AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ