ZTE ZXHN H298A MODEM ARAYÜZ ÜZERİNDEN RESETLEME NASIL YAPILIR? ZTE ZXHN H298A MODEM RESETLEME, ZTE ZXHN H298A SIFIRLAMA İŞLEMİ

ZTE ZXHN H298A Modemler kampanya kapsamında Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından eve kadar fiber internet kullanan müşterilere, taahhüt süreleri boyunca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

ZTE ZXHN H298A CİHAZ ÖZELLİKLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

ZTE ZXHN H298A modem üzerinde çeşitli ayarları yapmak istediğimizde modem arayüz şifresine ihtiyaç duyarız. Bu durumlarda modem arayüz şifresi standart olarak Kullanıcı adı:admin şifre:admin olarak girilmelidir. Fakat şifreyi unutmanız durumunda modem arayüz ekranına ulaşamayacağız için modemi resetlemeniz gerekmektedir.

Modem resetleme işlemi fiziksel ve yazılımsal olarak iki şekilde yapılabilmektedir.

*ZTE ZXHN H298A Modemi Fiziksel Olarak Resetlemek istediğinizde modem arkasında yer alan reset butonuna 10 sn kadar basılı tutunuz. Modem ışıklarının yanıp sönmeye başladığı görülecektir. Işıklar sönüp yeniden sabitlediğinde modeminiz fabrika ayarlarına alınmış demektedir. Modem kurulumunuzu yeniden yapabilirsiniz.

ZTE ZXHN H298A Modem Kurulum Adımlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

*ZTE ZXHN H298A Modemi Yazılımsal Olarak Resetlemek istediğinizde web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak oturum aç butonuna basınız.

Şifrenizi ilk kez değiştiriyor iseniz aşağıdaki ekranda yeni şifrenizi belirleyiniz ve uygula butonuna basınız.

Değiştirmiş olduğunuz yeni şifre ile giriş yapınız.

Şifre adımlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranını gelecektir.

Modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “Sistem Yönetimi” butonuna basınız. Açılan ekranda“Fabrika Ayarlarına Dönüş Yönetimi” alanında “Fabrika Ayarlarına Geri Dön” butonuna basınız.

Fabrika ayarlarına dön butonuna bastığınızda karşınıza modeminizin fabrika ayarlarına döndüğünü gösteren bir yükleme ekranı gelecektir. Modem ışıklarınız yeniden yanıp sönmeye başlayacaktır. Işıklarınız sabitlendiğinde modeminizin resetleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

UYGULAMALI MODEM KURULUM ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZ ÜZERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

FREE TEKNOLOJİ YOUTUBE KANALINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ