TWİTTER DA SİZİ TAKİP ETMEYENLERİ TOPLUCA SİLME NASIL YAPILIR? TWİTTER TAKİPÇİ SİLME ÖZELLİĞİ NEDİR? TWİTTER LİMİTLERİ NELERDİR? TWİTTER TAKİP ETME SAYISI

Sosyal medya kullanıcılarının fikir ve görüşlerini belirlenmiş kurallar içerisinde ifade edebildikleri en popüler mecra hiç kuşkusuz twitter dır. Twitter üzerinden yüzlerce kişiyi takip edebilir ya da yüzlerde takipçiye sahip olabilirsiniz. Durum böyle olunca kullanıcı sayıları ve yapılan işlemler dikkate alındığında twitter üzerinde aşırı bir trafik oluşmaktadır. Bu yoğun trafiği dengelemek için twitterda bazı limitler bulunmaktadır.

Geçerli Twitter limitleri şu şekildedir;

  • Direkt Mesajlar (günlük): Günlük 1000 mesaj gönderme limiti vardır.
  • Tweetler: Günlük 2400 adet. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Retweetler de Tweet olarak sayılır.
  • Hesap e-postasındaki değişiklikler: Saatte 4 kez.
  • Takip etme (günlük): Teknik takip etme limiti günlük 1000 hesaptır. Bunun yalnızca teknik bir hesap limiti olduğunu ve agresif takip davranışlarını önlemeyi amaçlayan ilave başka düzenlemeler de olduğunu lütfen unutmayın.
  • Takip etme (hesap sayısına göre): Bir hesabın takip ettiği kullanıcı sayısı 5000 limitine ulaştığında, yeni takip etme istekleri hesaba özel orana göre sınırlanır.

Bazı durumlarda takip sayınızın fazla olması 5000 sayısına ulaşması nedeni ile sizi takip eden kişileri takip edemeyebilirsiniz.

Twitter takip sayısı takip edilen ile takipçi oranlarına ve kişi hesaplarına göre belirlenmektedir. Takip ettiğiniz kişi sayısı 5000 sınırına ulaştığında sizi takip edenleri takip edebilmeniz için en iyi yol sizi takip etmeyenleri takip listenizden çıkarmaktadır.

Sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kişileri tek tek takipten çıkararak saatlerce uğraşmak yerine aşağıdaki kodu uyguladığınızda twitterda sizi takip etmeyenleri dakikalar içerisinde topluca listenizden silebilirsiniz.

Bunun için sırası ile aşağıdaki işlemleri yapalım.

  • Google Chrome web tarayıcısını açınız.
  • Twitter da takip ettiğiniz kullanıcıların listesine tıklayınız.
  • F2 tuşu ile, ctrl+shift+j ile ya da sağ tıklayıp ögeyi denetleye basınız
  • Geliştirici araçlarındaki console sekmesine tıklayınız
  • Console sekmesinde kod alanına aşağıdaki kodu girip enter‘a tıklayınız.

setInterval(function() {
$(“.FollowStatus”).each(function(){
$(this).parents(“.Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10”).remove();
});
$(“div:not(.not-following) > .user-actions-follow-button”).click();
}, 20000);
setInterval(function() {
$(“.Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10”).remove();
}, 30000);
setInterval(function() {
window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom);
},5000);
setInterval(function() {
window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);
},1000);

Yukarıdaki kodu yazıp enter a bastığınızda bir tarama ekranı çıkacaktır ve sizi takip etmeyenleri teker teker tarayarak listenizden silecektir.

Twitterda sizi takip etmeyenleri listenizden çıkarmak işte bu kadar kolay bir yöntem.