AiRTiES AiR 5444 TT MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 5444TT MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 5444 DOPİNG MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 5444 TT KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Airties Air 5444TT 300 Mbps 4 Portlu Kablosuz Adsl2+ Modemler önceki ismi ile TTNET marka birleşmesinden sonra TÜRK TELEKOM servis sağlayıcısı tarafından kampanya kapsamında ücretsiz olarak verilmiştir. Air 5444 tt modemler antensiz olarak tasarlanmış kablosuz modemlerdir. Modem üzerinde kolay wifi bağlantısı için wlan ve wps butonları bulunmaktadır. Airties 5444 modemler adsl özellikli modemler olup sadece ADSL tarifelerde kullanılabilmektedir. Ayrıca airties 5444 modemler doping yani diğer adı ile millenicom abonelerine de bir dönem ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Kurulum adımları TTNET  ile aynıdır.

AİRTİES AİR 5444 TT Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olmalısınız. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde yer alan dsl ışığınız yanmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen Kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı adı: admin Şifre:ttnet yazarak modem web arayüzüne giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmiyor ise modeminizin yan bölümünde yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem şifre adımlarını geçmenizin ardından açılan web arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “iNTERNET”-“İNTERNET AYARLARI” sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda ekranın sol bölümünde yer alan düzenle butonuna basınız.

Açılan ekranda protokol bölümünde PPPOE seçiniz. Encapsulation bölümünde LLC seçiniz.VPI:8 VCI:35 seçiniz. Dsl kullanıcı adı ve şifre bölümünde internet servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcı Çağrı Merkezi Numaralarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişen servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz @domain adınızı yazınız.

Tüm Servis Sağlayıcılarına Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yapmanızın ardından kaydet butonuna basınız.

AiRTiES AiR 5444 TT KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Kablolu ayarlarınızı yapmanızın ardından ekranın sol bölümünde yer alan KABLOSUZ-KABLOSUZ AYARLARI bölümüne tıklayınız. Açılan ekranda kanal bölümünde kablosuz ağ sinyalinizin uzak mesafelere ulaşması ya da kısa mesafede kaliteli yayın için kanal seçiniz.

Wifi Kanal Modları Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

Kablosuz ağ adı bölümünde wifi ağınız için bir isim belirleyiniz. Şifre bölümünde en az 8 haneli içerisinde en az 1 büyük harf 1 küçük harf olacak şekilde bir şifre belirleyiniz ve kaydediniz.

Tebrikler AİRTİES AİR 5444 TT modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

Daha Detaylı ve Uygulamalı Olarak Modem Kurulum Adımlarına Aşağıdaki Youtube Kanalımız Üzerinden Ulaşabilirsiniz.