AiRTiES AiR 5021 MODEM KURULUMU

AiRTiES AiR 5021 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 5021 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES AiR 5021 COMBO MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Airties Air 5021 ADSL2+ Combo Modem ile bilgisayarınızın USB ya da Ethernet portu üzerinden ADSL2+ teknolojisinin desteklediği 24 Mbps’ye varan hızlarda Internet’e bağlanabilirsiniz. Dilerseniz ADSL bağlantınızı USB ve Ethernet portlarından iki bilgi­sayara dağıtabilir, bu sayede Internet erişiminizi paylaştırarak her iki bilgisayardan da Internet’e aynı anda erişebilirsiniz.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem ışıklarınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında herhangi bir şey yazmadan boş bırakarak tamam butonuna basınız. Tamam butonuna basmanıza rağmen giriş yapmıyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modemi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ 

Şifre adımlarını geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında, ekranın sol bölümünde yer alan İnternet-İnternet Ayarları menülerine tıklayınız. Açılan ekranda düzenle butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda protokol olarak PPPOE, Encapsulation: LLC , VPI:8 VCI:35 seçiniz. Adsl kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresinizi yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazmanızın ardından kaydet butonuna basınız.

Yukarıdaki işlemleri sırası ile yaptığınızda modeminiz üzerinde yer alan adsl ve internet ışıklarınız sabitlenecektir. Işıklarınız sabitlendiğinde modem arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: