AiRTiES AiR 6271 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR 6271 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES AiR 6271 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Airties Air 6271 tüm ses ve veri iletişimi ihtiyaçlarınız için hızlı ve güçlü bir platform sunar. AirTies 6271 Modem ile hem aynı anda iki ayrı VoIP telefon görüşmesi yapabilir, hem de hesaplı tarifelerden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda ADSL2+ İnternet, Router, Firewall ve 54 Mbps Erişim Noktası özelliklerini barındırır. AirTies MESH Teknolojisi sayesinde AirTies Erişim Noktaları kullanarak kapsama alanınızı genişletebilir, kablosuz yaşamın keyfini çıkarabilirsiniz

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılara modem üzerinde bulunan dsl ışığınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem ara yüzünü açınız. İlk kurulumda modem arayüz şifresi bulunmamaktadır. Boş bırakıp tamam butonuna basınız. Şifre istemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımını geçmenizin ardından  açılan web arayüz ekranında ekranın sol bölümünde bulunan internet sekmesine tıklayınız. Yeni açılan ekranda İnternet bölümü altında yer alan İnternet Ayarlarına tıklayınız. Düzenle butonuna basınız.

Açılan modem ayarları sayfasında Protokol olarak PPPOE seçiniz. Encapsulation olarak LLC seçiniz. Vpı:8 Vcı:35 belirledikten sonra servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazarak kaydet butonu ile ayarlarınızı kaydediniz.

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan, servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

AiRTiES AiR 6271 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Kablosuz Ayarlarımızı da yine ekranın sol bölümünde bulunan Kablosuz-Kablosuz Ayarları bölümünden yapıyoruz. Kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazıyoruz. Güvenlik kısmında Kablosuz ağda güvenlik açısından oluşturacağımız en az 8 haneli bir şifre belirliyoruz ve ayarlarımızı kaydediyoruz.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.