AiRTiES AİR 5750 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AİR 5750 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES AİR 5750 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modemimiz Airties Air 5750 1200 Mbps 11ac Kablosuz ADSL2+/VDSL2 Özelliklidir. Çok işlevli: ADSL2+/VDSL2 Modem, 1200 Mbps 802.11ac, 300 Mbps 802.11n kablosuz erişim noktası, Firewall, 4 Gigabit Ethernet portu, 1 Gigabit Ethernet WAN portu, 1 USB portu bir kutunun içinde. Dual Band: 5GHz üzerinden HD kalitesinde videolarınızı ağ üzerinde aktarırken 5GHz desteklemeyen eski bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi cihazlarınızda 2.4GHz’e bağlanabilir. AirTies Mesh teknolojisi: AirTies kablosuz tekrarlayıcı cihazlarını kullanarak kablosuz kapsama alanını genişletin.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem kutusu içerisinden çıkan kablo bağlantılarının doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinden yer alan dsl ışığınız sabitlenmeyecektir.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yukarıdaki örneğimize göre modem bağlantılarınızı yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan şifre ekranında herhangi bir şifre yazmadan tamam butonuna basınız. Sayfa ilerlemiyor ise modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modeminizin şifre ekranını geçtiğinizde karışınıza modem arayüz ekranı gelecektir. Açılan sayfada ekranın sol bölümünde yer alan “İNTERNET” –“İnternet Ayarları” sekmesine tıklayınız. Sağ bölümde açılan ekran üzerinden “İnternet” ya da “Düzenle” butonlarından herhangi birine tıklayarak ayarlar sayfasına ulaşınız.

Yeni sayfada Protokol olarak “PPPOE” seçiniz. Encapsulation “LLC”  Vpı:8 Vcı:35 seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz. Servis sağlayıcınızın çağrı merkezine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan @domain adı bölümünde kendi servis sağlayıcınızın domain adını yazmanız gerekmektedir. İnternet servis sağlayıcılarına göre domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Belirttiğiniz ayarları aşağıdaki şekilde yaptıktan sonra ayarlarınızın modem içine kaydedilmesi için “Kaydet”  butonuna basınız.

AiRTiES AİR 5750 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ” Bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada Kablosuz ağ adı olarak bir isim belirleyiniz. Güvenlik olarak WPA+WPA2 seçiniz. Şifre bölümünde de en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve ayarları kaydediniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ