HUAWEİ HG630A KABLOSUZ ŞİFRE NASIL DEĞİŞTİRİLİR, HUAWEİ HG630A WİFİ ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR, HUAWEİ HG630A ŞİFRE NASIL DEĞİŞTİRİLİR, HUAWEİ HG630A ŞİFRE NEDİR

Daha önceki yazılarımızda HUAWEİ HG630A modeme ait kurulum adımlarını detaylı olarak aktarmıştık. Bugünkü yazımızda modeminizin internet ayarlarını bozmadan kablosuz wifi şifrenizi ve kablosuz ağ adınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında bilgi veriyor olacağız.

HUAWEİ HG630A MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

HUAWEİ HG630A kablosuz şifrenizi bilgisayarınızdan kablo yardımı ile ya da cep telefonunuzdan kablosuz olarak değiştirebilirsiniz.

CEP TELEFONU ÜZERİNDEN HUAWEİ HG630A MODEME NASIL BAĞLANILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Evinizde bilgisayar bağlantınız var ise kablosuz bağlantınızın kesintiye uğramaması için Ethernet üzerinden kuruluma geçebilirsiniz. Bilgisayarınız ile modeminiz arasına Ethernet bağlantı kablosu takınız.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı adı:admin şifre:ttnet yazarak giriş yapınız.

Yeni açılan sayfada modemin standart ttnet şifresini isterseniz aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi değiştirebilirsiniz. Değiştirmek istemiyor iseniz “Değiştirmeden geç” butonuna basarak aynı şifreyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Açılan modem arayüz ekranında kolay kurulum ekranı gelecektir. Bu ekranda;

1.Wan Ayarları bölümünde herhangi bir değişiklik yapmayınız. Bu alan modeminizin internete çıkması ile ilgilidir. Değişiklik yapıldığında modeminiz ıp almayabilir.

2.Kablosuz Ayarları bölümünde Kablosuz Ağ Adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı giriniz. Kablosuz şifre bölümüne en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf olacak şekilde bir kablosuz şifre oluşturunuz.

Sol alt bölümde bulunan uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

DAHA DETAYLI VE GELİŞMİŞ WİFİ KURULUM ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.