Tp-Link TL-WA801ND Repeater Kurulumu Nasıl Yapılır, Tp-Link TL-WA801ND Kablosuz Tekrarlayıcı Nasıl Yapılır, Tp-Link TL-WA801ND Ranger Extender Ayarları Nasıl Yapılır, Tp-Link TL-WA801ND Repeater Ayarları Nasıl Yapılır, Tp-Link TL-WA801ND Arayüz Şifresi Nedir, Tp-Link TL-WA801ND Kablosuz Access Point Nasıl Yapılır, TP-Link (TL-WA901ND/TL-WA801ND) Repeater Modu Kurulumu

Tp-Link TL-WA801ND Repeater Ayarlarını Eski versiyonlarda Ethernet kablosu yardımı ile yeni versiyonlarda Ethernet kablosu ve kablosuz bağlantı ile yapabilirsiniz. Kablosuz olarak Tp-Link TL-WA801ND cihaz altında yazan kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini bulunuz. Kablosuz ağlarda tarama yaptığınızda bu ağ adı ve şifre bilgilerini girerek Tp-Link TL-WA801ND cihazına bağlantı sağlayınız. Eğer kablosuz ağ adı ve şifre yazmıyor ise Ethernet kablosuz ile bağlantı sağlayabilirsiniz.

Tp-Link TL-WA801ND Cihaz ile bağlantı sağladıktan sonra web tarayıcınızın adres satırına 192.168.0.254 yazarak enter butonuna basınız. Karışınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında Tp-Link TL-WA801ND Kullanıcı Adı:admin , Tp-Link TL-WA801ND şifre:admin yazarak Oturum Açın butonuna basınız.

Karşınıza gelen ilk ekranda next butonuna basınız.

Karşınıza gelen yeni ekranda ekranın sol bölümünde yer alan Quick Setup menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Next butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda Tp-Link TL-WA801ND cihazın çok sayıda bağlantı modu gelecektir. Biz Tp-Link TL-WA801ND cihazımızı Repeater(range Extender) yani tp link kablosuz tekrarlayıcı olarak kullanacağımız için kırmızı ile işaretlediğimiz Repeater seçeneğini seçerek next butonuna basınız.

Tp-Link TL-WA801ND ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Yeni açılan ekranda etrafımızdaki kablosuz ağları listelemek için SURVEY butonuna basınız.

Açılan liste etrafımızda kablosuz olarak yayın yapan kablosuz ağların listesidir. Bu listeden kablosuz ağı genişletmek istediğiniz ağ adını seçerek CONNECT butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda hiçbir değişiklik yapmadan sadece kırmızı ile işaretlediğimiz alanları seçiniz. Wireless Security Mode bölümünde Most Secure (WPA/WPA2-PSK) seçiniz. Wireless Password bölümünde bir önceki ekranda seçim yaptığımız yukarıda wireless name yazan kablosuz ağ adına ait olan kablosuz şifreyi yazınız. Yani kablosuz ağ alanını genişletmek istediğimiz ana modeme ait kablosuz şifreyi yazınız ve next butonuna basınız.

Açılan ekranda DHCP SERVER bölümünde Disable seçiniz. Ip Address bölümünde 192.168.0.254 , Subnet Mask 255.255.255.0 seçiniz. Change the login account bölümünden No seçerek Next butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda yaptığınız ayarları gösteren özet bir ekran gelecektir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra Finish butonuna basınız.

Gelen uyarı mesajı ekranında tamam butonuna basınız.

Aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi ayarların kaydedilmesi ve cihazın yeniden başlaması için %100 olana kadar bekleyiniz.

Tebrikler Tp-Link TL-WA801ND Repeater ayarlarını tamamladınız.

DAHA KAPSAMLI Tp-Link TL-WA801ND Repeater  KURULUMU VE Tp-Link TL-WA801ND Repeater UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.