Tp-Link TL-WA801ND Access Point Ayarları Nasıl Yapılır, Tp-Link TL-WA801ND Arayüz Şifresi Nedir, Tp-Link TL-WA801ND Kablosuz Access Point Nasıl Yapılır, TP-Link (TL-WA901ND/TL-WA801ND) AP Modu Kurulumu, tp-link tl-wa801nd access point, tp link tl-wa801nd kurulum, TP-Link Access Point IP, tp-link tl-wa801nd yorum, En iyi Access Point 2020, tp-link tl-wa801nd access point, tp-link tl-wa801nd 300 mbps, TL-WA801ND-Access Point Modu Kurulum,192.168.0.254,tplink Access point ayarları,

Tp-Link TL-WA801ND Access Point Ayarlarını Eski versiyonlar da Ethernet kablosu yardımı ile yeni versiyonlarda Ethernet kablosu ve kablosuz bağlantı ile yapabilirsiniz. Kablosuz olarak Tp-Link TL-WA801ND cihaz altında yazan kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini bulunuz. Kablosuz ağlarda tarama yaptığınızda bu ağ adı ve şifre bilgilerini girerek Tp-Link TL-WA801ND cihazına bağlantı sağlayınız. Eğer kablosuz ağ adı ve şifre yazmıyor ise Ethernet kablosuz ile bağlantı sağlayabilirsiniz.

Tp-Link TL-WA801ND Cihaz ile bağlantı sağladıktan sonra web tarayıcınızın adres satırına 192.168.0.254 yazarak enter butonuna basınız. Karışınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında Tp-Link TL-WA801ND Kullanıcı Adı:admin , Tp-Link TL-WA801ND şifre:admin yazarak Oturum Açın butonuna basınız.

Karşınıza gelen ilk ekranda next butonuna basınız.

Karşınıza gelen yeni ekranda ekranın sol bölümünde yer alan Quick Setup menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Next butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda Tp-Link TL-WA801ND cihazın çok sayıda bağlantı modu gelecektir. Biz Tp-Link TL-WA801ND cihazımızı Access point modu olarak kullanacağımız için kırmızı ile işaretlediğimiz Access Point seçeneğini seçerek next butonuna basınız.

Tp-Link TL-WA801ND KABLOSUZ REPEATER TEKRARLAYICI AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Yeni açılan ekranda Wireless Network Name(SSID) bölümünde Access point olarak kablosuz ağlarda görmek istediğiniz ismi yazınız. Channel bölümünde kablosuz ağınız için bir wifi kanal modu belirleyiniz. Belirlediğiniz kanal modu ile wifi sinyal frekansını değiştirebilirsiniz.

WİFİ KANAL MODU SEÇİMİ NASIL YAPILIR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Wireless Password bölümüne Access pointiniz için bir ağ şifresi belirleyiniz. Belirlediğiniz şifrenin en az 8 haneli içerisinde bir rakam bir de harf içerecek şekilde olmasına dikkat ediniz ve next butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda DHCP SERVER bölümünde Disable seçiniz. Ip Address bölümünde 192.168.0.254 , Subnet Mask 255.255.255.0 seçiniz. Change the login account bölümünden No seçerek Next butonuna basınız

Yeni açılan ekranda yaptığınız ayarları gösteren özet bir ekran gelecektir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra Finish butonuna basınız.

Gelen uyarı mesajı ekranında tamam butonuna basınız.

Aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi ayarların kaydedilmesi ve cihazın yeniden başlaması için %100 olana kadar bekleyiniz.

Tebrikler Tp-Link TL-WA801ND Access Point ayarlarını tamamladınız.

DAHA KAPSAMLI Tp-Link TL-WA801ND Access Point  KURULUMU VE Tp-Link TL-WA801ND Access Point UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.