Zyxel VMG3312-B10B Wifi Şifresi Değiştirme Nasıl yapılır, Zyxel VMG3312-B10B Kablosuz Şifre Nasıl Değiştirilir, Zyxel VMG3312-B10B Kablosuz Adı Nasıl Değiştirilir, Zyxel VMG3312-B10B Wifi Adı Nasıl Değiştirilir, zyxel vmg3312-b10b wifi ayarları, zyxel vmg3312-b10b wifi şifre değiştirme,Zyxel Şifre Değiştirme,Zyxel Wifi Şifre Değiştirme, Zyxel Kablosuz Şifre Değiştirme, VMG3312-B10B kablosuz şifre,Zyxel,wifi şifre değiştirme,kablosuz şifre değiştirme, VMG3312-B10B, Zyxel VMG3312-B10B

Zyxel VMG3312-B10B Modemlerin önceki yıllarda TTNET logosu ile yeni süreçte de Türk Telekom logosu ile dağıtımına devam edilmektedir. Hali hazırda çok sayıda ev ya da ofiste Zyxel VMG3312-B10B modemler tercih edilmektedir. Kimi zaman bağlantı kurduğumuz cihazlarda yaptığımız değişiklikler ya da kablosuz şifremizi değiştirme arzusu nedeni ile kablosuz ağ şifresini yenileme ihtiyacı duyarız. Bu gibi durumlarda mevcut internet ayarlarımızı bozmadan Zyxel VMG3312-B10B cihaza ait kablosuz ağ adı ve şifresini nasıl değiştirebiliriz birlikte incelemeye çalışalım.

Zyxel VMG3312-B10B MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Zyxel VMG3312-B10B Kablosuz şifre değiştirme adımlarına modem arayüzü üzerinde yapacağımız ayarlar ile ulaşacağız. Zyxel VMG3312-B10B modem arayüzüne kablosuz ve kablolu olarak iki şekilde ulaşabilirsiniz.

CEP TELEFONU ÜZERİNDEN KABLOSUZ BAĞLANTI ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Zyxel VMG3312-B10B kablosuz ayarlarını bağlantınızın yarıda kesilmemesi için Ethernet üzerinden bağlantı yapılmasını öneriyoruz. Bilgisayarınız ile modeminizin herhangi bir lan portuna Ethernet bağlantısı yaparak işleme başlayabiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karışınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin yazınız. Şifre bölümüne TTNET logolu modemlerde şifre:ttnet yazınız. Türk Telekom logolu modemlerde şifre turktelekom yazarak Oturum Aç butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayalarına alabilirsiniz. Modem resetlendiğinde yeniden kurulum işlemi uygulamanız gerekmektedir. Bu neden servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz biliyor iseniz yeniden kurulum yapabilirsiniz.

Zyxel VMG3312-B10B MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Zyxel modemlerde resetleme işlemi diğer modem markalarına göre değişkenlik göstermektedir. İsterseniz aşağıdaki linkten Zyxel modem resetleme adımlarına ulaşabilirsiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımını geçmenizin ardından karışınıza yeni şifre ve şifre doğrulama ekranı gelecektir. İsterseniz bu ekranda modem arayüz şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ya da değiştirmeden geç yaparak Atla butonuna basabilirsiniz.

Karşınıza modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda en alt bölümde yer alan AĞ AYARI-KABLOSUZ menülerine tıklayınız.

Açılan ekranda kablosuz ağınızı isterseniz etkin isterseniz pasif hale getirebilirsiniz. Etkin işaretleyerek ağınızı aktif ediniz. Kanal bölümünde kanal modu otomatik olarak gelecektir. Burada seçeceğiniz kanal modu ile kablosuz ağınızın wifi frekansını değiştirebilir daha hızlı ve kaliteli yayın elde edebilirsiniz.

WİFİ KANAL MODU HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Kablosuz Ağ Adı SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Güvenlik Modu bölümünde WPA2-PSK seçiniz. Otomatik olarak şifre oluştur seçeneği tikli ise modem sizin yerinize bir kablosuz ağ şifresi belirlemiş anlamına gelmektedir. Bu şifre modem arka barkod bölümünde yazmaktadır. İsterseniz bu şifreyi de kullanabilirsiniz. Eğer bu şifreyi kullanmak istemiyor ve değiştirmek istiyor iseniz Otomatik olarak şifre oluştur seçeneği üzerindeki tik işaretini kaldırınız. Tik işaretiniz kaldırdığınızda şifre bölümü aktif hale gelecektir. Şifre bölümüne en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf olacak şekilde bir şifre belirleyiniz. Tüm işlemlerin ardından uygula butonuna basınız.

Tebrikler Zyxel VMG3312-B10B wifi şifre değiştirme adımlarını tamamladınız. İsterseniz bu işlemleri uygulamalı olarak nasıl yapıyoruz aşağıdaki youtube kanalımızdan inceleyebilirsiniz.