ZTE ZXV10 W300 ACCESS POİNT AYARLARI

ZTE ZXV10 W300 ACCESS POİNT AYARLARI NASIL YAPILIR? ZTE ZXV10 W300 TTNET MODEM AP AYARLARI ZTE ZXV10 W300 TÜRK TELEKOM LOKUM MODEM ACCESS POİNT AYARLARI

ZTE ZXV10 W300 Modemler 2012 yılında ev ve iş telefonu kullanıcısı olup internet hizmeti olmayan müşteriler için Türk Telekom tarafından lokum hizmeti kapsamında dağıtılmıştır.Türk Telekom müşterilerine sunulan bu kampanya ile Lokum hizmeti kapsamında ücretsiz internet bağlantısı ve modem dağıtılarak kullanıcıların internete yönlendirilmesi sağlanmıştır.O dönemde kullanıcılar istedikleri anda dağıtılan bu modemler ile saatlik ve günlük olarak kullanım yapabilmiştir.İnternet hizmetinin yaygınlaşması ve TTNET in kurulması ile birlikte Türk Telekom internet alanındaki enerjisini TTNET üzerinden kullanıcılarına yansıtmıştır.O dönemde kullanıcılara dağıtılan bu modemlerin birçoğu müşterilerde kalmıştır.

Peki elimizde kalan bu ZTE ZXV10 W300 kablosuz modemi access point olarak kullanabileceğinizi biliyor musunuz.

ZTE ZXV10 W300 modemi aynı zamanda dsl bağlantı ayarlarını yaparak dsl modem olarak kullanabilirsiniz.

ZTE ZXV10 W300 modem ayarlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

ZTE ZXV10 W300 ACCESS POİNT AYARLARI NASIL YAPILIR

Öncelikle modeminizin Ethernet kablo bağlantısını yaparak bilgisayarınıza bağlayınız.Daha sonra bir web tarayıcısı açarak adres satırına 192.168.2.1 yazar modem ara yüzüne giriş yapınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına “admin” ya da “1234” ya da “ttgalaksi” yazınız ve girişe basınız.

Bu şifreler olmuyor ise modemin alt kısmında yer alan reset butonuna bir kürdan yardımı ile 10sn basılı tutunuz. Elinizi çektiğinizde power ışığının yanıp söndüğünü göreceksiniz. Power sabitlendikten sonra yukarıdaki şifre seçeneklerini yeniden deneyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz sayfasında arayüz ayarları bölümünde kablosuz seçeneğine tıklayınız.

Burada öncelikle kablosuz ayarlarını yapmamızdaki amaç, ayalar sırasında dhcp nin kapatılması ve ıp adresin değişmesi sonrasında yeniden arayüze giriş yapamayacak olmamızdır.

Kablosuz bölümde SSID kısmında Access point olarak kullanacağımız bir ad belirleyiniz.

Psk Anahtarı bölümünde Access Point iniz için bir şifre belirleyiniz. Bu şifre istediğiniz şekilde olabileceği gibi ana modeminiz ile aynı şifre olabilmektedir.

Kablosuz ağ adı ve şifrenizi belirlemenizin ardından ayarlarınızı kaydediniz.

Modeminizin kablosuz ayarlarını yukarıda yapılandırdınız. Modemi Access point olarak kullanacağımız için Arayüz ayarı internet bölümünde modemi “ KÖPRÜ” moduna alınız ve kaydediniz.

Yukarıdaki işlemlerden sonra son aşamalara geldik. Yine arayüz ayarı LAN seçeneğine tıklayınız.

Açılan bölümden DHCP seçeneğini devre dışı bırakı işaretleyiniz. Bu işaretlemeden sonra sayfanın küçüldüğünü görüyor olacaksınız.

Değiştirmemiz gereken son aşama Ana Ip Adresi bölümüdür. Normal şartlarda bu bölüm modeminizin varsayılan ağ geçidi yani modem arayüzüne ulaştığınız bölümdür. Burada dikkat etmeniz gereken ana modeminizin ne marka ve modem arayüzüne hangi ıp ile giriş yapıldığıdır.

Eğer ana modem arayüzüne 192.168.2.1 ile giriş yapıyor iseniz buradaki seçeneği 192.168.2.50 yapabilirsiniz.

Eğer ana modem arayüzüne 192.168.1.1 ile giriş yapıyor iseniz buradaki seçeneği 192.168.1.50 yapabilirsiniz.

Genel ifade ile ana modem varsayılan ağ geçidi ile Access pointiniz aynı ağ üzerinde bulunmalıdır.

Aşağıdaki örnekte bizim ana modemimiz Tplink bir marka modem olduğu için ve tplink arayüzüne 192.168.1.1 ile giriş yapıldığı için Access pointimize de 192.168.1.50 ıp sini verdik.

Tüm modem markalarına göre modem ayarlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yapılandırdıktan sonra ayarlarınızı kaydediniz.

Yukarıda ZTE ZXV10 W300 modemi nasıl Access point olarak kullanabileceğiniz ayarları sırası ile anlattık. Ayarları sırası ile uyguladığınızda sorunsuz şekilde kullanım yapabilirsiniz.

Ayarları yapılandırdıktan sonra ana modeminizin Ethernet çıkışlarından herhangi birisinden bir ETHERNET kablosu ile Access pointinize bağlantı yapınız.

Kablosuz ağları tarattığınızda daha önce oluşturmuş olduğunuz şifre ile kablosuz ağınıza giriş yapabilir uzak mesafelerde kullanım yapabilirsiniz.

ZTE ZXV10 W300 TÜRK TELEKOM LOKUM MODEM KURULUMU

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

ZTE ZXV10 W300 ACCESS POİNT AYARLARI” için 2 yorum

 • 16 Mayıs 2020 tarihinde, saat 16:58
  Permalink

  ZTE zxv10 w300 modemi ethernet kablosuz accsess point olarak nasıl kullanabilirim.Evde kablo dolaştırmak istemiyorum

  Yanıtla
  • 18 Mayıs 2020 tarihinde, saat 13:50
   Permalink

   Merhabalar Hüseyin Bey,Modemin kablosuz Ap özelliği bulunmamaktadır. Ancak erhernet kablosu yardımı ile yapabilirsiniz.

   Yanıtla

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: