ZTE ZXV10 W300 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZTE ZXV10 W300 MODEM ŞİFRESİ NEDİR? ZTE ZXV10 W300 TÜRK TELEKOM MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZTE ZXV10 W300 KABLOSUZ MODEM AYARLARI

ZTE ZXV10 W300 Modemler adsl özellikli modemler olup 24 mbite kadar adsl bağlantılarını desteklemektedir. ZTE ZXV10 W300 modemler tek antenli kablosuz modemlerdir. Modem özelliklerini tanıdığımıza göre kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında dsl ışığınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz. Açılan şifre ekranımızda kullanıcı adı ve şifre kısımlarına “admin-admin”, “admin-ttnet” ya da bazı lokum modemlerde ”admin-ttgalaksi” yazarak giriş yapıyoruz. Bu şifreleri kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyebilirsiniz.

Açılan web arayüzünde “Arayüz Ayarı”- “ İnternet” başlıklarından modem ayarlarına başlıyoruz. Ekranda değiştireceğimiz birkaç alanın dışında değişiklik yapmıyoruz. Vpı:8 Vcı:35 yazınız. Encapsulation PPPOE LLC seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazınız. Modemler standart olarak @ttgalaksi olarak gelecektir. Farklı bir ıss ya da domain kullanıyor iseniz diğer seçeneğini seçerek kullanıcı adınızı yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren domain adını yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA GÖRE DEĞİŞEN @DOMAİN ADLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bu değişikliklerden sonra sayfanın en altında bulunan “kaydet” butonu ile modeminizin kablolu ayarlarını yaparak kaydediniz

Sıra geldi modeminizin kablosuz ayarlarını yapmaya. Ana sayfada Arayüz Ayarı- Kablosuz menülerine tıklayınız. SSID bölümünde kablosuz ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazınız. Şifre doğrulama türü olarak Wpa2-Psk seçiniz. Psk anahtarı kısmına en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.. Son olarak kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

İsterseniz modeminizi Access Point olarak kullanarak wifi ağınızı genişletebilirsiniz.

ZTE ZXV10 W300 ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM KURULUM ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ