ZYXEL P 1302 T10B MODEM KURULUMU

ZYXEL P1302 T10B MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL P1302-T10B MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZYXEL P1302-T10B KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Zyxel P-1302-T10B Adsl2+4Port 300MBps Kablosuz Modem Router.İnternet servis sağlayıcılarının vazgeçilmezleri arasında yer alan zyxel markasının zyxel p1302t10b modeli hakkında kurulum bilgisi vermeye çalışacağız. İlgili modem adsl2+ özellikli olup sadece ADSL alt yapısında kullanılabilmektedir. Fiber ya da Hiper tarifelerde kullanım yapılamamaktadır.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinden bulunan dsl ışığınız sabitlenmeyeceği için bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak şifre ekranına ulaşınız. Açılan şifre ekranına kullanıcı adı “admin” şifre “1234” yazarak sisteme giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Sonraki sayfada çıkan şifre değiştirme ekranında isterseniz şifrenizi değiştirebilir ya da Atla yaparak aynı şifreyi kullanabilirsiniz.

Modem arayüz ekranında en alt bölümde yer alan “Ag ayarları “ sekmesinden Geniş Bant seçeneğine tıklayınız.

Açılan modem ayarları bölümünde;

Kapsülleme olarak PPPOE seçiniz.Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazınız. Kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile iletişime geçebiliriz.Servis sağlayıcı çağrı merkezi numaralarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda kendi servis sağlayıcınıza göre @domain adını yazmayı unutmayınız. Servis sağlayıcılarına göre domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Çoklama olarak LLC seçerek ayarlarınızı kaydediniz.

ZYXEL P1302-T10B KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modemimizin kablolu ayarlarını yukarıda ki şekilde tamamladık. Şimdi sıra kablosuz ayarların yapılandırılmasında.

Modem arayüzü ana sayfasında “Ağ ayarları-Kablosuz” seçeneğine tıklayınız.

Açılan alanda SSID alanında kablosuz ağınız için bir isim belirleyiniz. Kanal seçimi alanında wifi sinyalinizin uzak mesafelere ulaşaması ya da kısa mesafede kaliteli sinyal almak için bir kanal modu belirleyiniz.

WİFİ KANAL MODU SEÇİMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiniz. Ön Paylaşımlı Anahtar bölümünde en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve ayarlarını kaydediniz.

Tebrikler ZYXEL P1302 T10B modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: