AiRTiES AiR 5443 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AiRTiES AiR 5443 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AiRTiES AiR5443 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Air 5443 ADSL2+ Modem, 300Mbps, 802.11n kablosuz erişim noktası, Firewall, 4 10/100Mbps Ethernet portu bir arada ve sahip olduğu 802.11n teknolojisi ile 300 Mbps’ye varan hızlarda kablosuz veri taşınabilmektedir. Kablosuz 802.11b/g cihazlar ile geri dönük uyumlu olarak çalışabilen Air 5443, eski teknolojilere kıyasla 3 kata varan hızda kablosuz iletişim sağlar. MIMO (Multiple Input Multiple Output) teknolojisi ve 802.11n standardının getirdiği gelişmiş hata düzeltme sistemleri ile kablosuz ağınızdaki bağlantı problemleri ve paket kayıpları tarihe karışır. Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdık. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında herhangi bir şifre girişi yapmadan tamam butonuna basınız. Boş geçmenize rağmen sizden şifre istiyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranını geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında, ekranın sol bölümünde yer alan İNTERNET-İNTERNET AYARLARI menülerine tıklayınız. Açılan ayarlar bölümünde DÜZENLE butonuna basınız.

Açılan ayarlar bölümünde Protokol olarak PPPOE seçiniz. Vpı:8 , Vcı:35 ,Encapsulation olarak LLC seçiniz.

Adsl kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda yer alan ve servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

İşlemlerin ardından kaydet butonuna basınız.

AiRTiES AiR5443 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yukarıda modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan KABLOSUZ-KABLOSUZ AĞ AYARLARI menülerine tıklayınız.

Açılan ekranda SSID Bölümünde bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Şifre bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz şifre belirleyiniz. İsterseniz bu ekranda kendi wifi ağınızın dışında misafirleriniz için özel bir wifi ağı oluşturabilirsiniz. Yani kablosuz ağları tarattığınızda karşınıza birden fazla kablosuz ağ ismi çıkmasını sağlayabilirsiniz. Boş kutucukları etkin olarak işaretler iseniz misafir ağlarınız etkin olacaktır. İşlemlerinizin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ