AİRTİES RT-206V4 MODEM KURULUMU

AİRTİES RT-206V4 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AİRTİES RT-206V4 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AİRTİES RT-206V4 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

AİRTİES RT-206V4 Modemler eski adı ile TTNET birleşmeden sonraki adı ile TÜRK TELEKOM servis sağlayıcısı tarafından kampanya kapsamında ücretsiz olarak verilmiş modemlerdir. AİRTİES RT-206V4 modemler ADSL özellikli modemler olup 24 mbite kadar olan adsl bağlantılarında kullanılabilmektedir. AİRTİES RT-206V4TT modemler kablosuz tek antenli modemlerdir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdık. Modem kurulum adımlarına geçebiliriz.Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında yer alan kablo bağlantılarınızın doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin adsl ışığı yanmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butuna basınız. Gelen Kullanıcı adı ve şifre kısmına;

Kullanıcı adı:admin

Şifre: admin yada   Şifre: ttnet yazarak modem web arayüzüne giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Gelen şifre değiştir ekranından az önce yazdığımız modem arayüz şifresini değiştir yaparak isterseniz bu şifreyi değiştirebilir isterseniz de iptal butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Açılan web arayüzü ekranında ekranın sol bölümünde bulunan İnternet İnternet ayarlarını butonuna basınız.Açılan sayfada pvc adının sonunda bulunan Düzenle butonuna basarak ayarlar bölümüne ulaşınız.

Açılan ayarlar bölümümüzde protokol olarak PPPOE seçiniz. Vpı:8 Vcı:35 ve Encapsulation LLC seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazarak kaydet butonuna basınız.

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Tüm servis sağlayıcılara ait domain adreslerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Airties RT 206  Kablosuz Modem Kurulumu

Kablolu ayarlarımızı yaptıktan sonra yine sol bölümde bulunan Kablosuz-Kablosuz ayarları bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada Kablosuz ağ adı olarak kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ismi yazınız. Güvenlik bölümünde Kablosuz ağ şifrenizi belirleyerek kaydet butonuna basınız.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

İsterseniz modeminizi ACCESS POİNT olarak kullanabilirsiniz.

AİRTİES RT-206 ACCESS POİNT AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

AİRTİES RT-206V4 MODEM KURULUMU” için bir yorum

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: