General Mobile EG620 Kurulum Adımları

General Mobile EG620-Türk Telekom Wi-Fi 6 Kablosuz Dual-Band Gigabit VoIP Home Gateway, yüksek hızlı internet bağlantısı ve gelişmiş Wi-Fi 6 teknolojisi sunan güçlü bir cihazdır. Gigabit Ethernet portları, VoIP desteği ve USB paylaşımı gibi birçok özelliğe sahip olan bu cihaz, eviniz için ideal bir ağ çözümüdür. Daha önceki yazılarımız da cihaz özellikleri hakkında detaylı bilgi paylaşmıştık. İsterseniz aşağıdaki linkten cihaz özelliklerine ulaşabilirsiniz.

General Mobile EG620 Cihaz Özelliklerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Cihaz kurulumuna geçmeden önce fiber cihaz bağlantılarının doğru yapıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda homegateway cihazınız ıp almayacaktır.

Not: General Mobile EG620 cihazları otomatik kurulum özelliği bulunmaktadır. Otomatik kurulum yapmadığı durumlarda aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

FİBER CİHAZ BAĞLANTILARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Cihaz bağlantılarınız yaptığınıza göre kurulum işlemlerine geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karışınıza kullanıcı adı ve şifre sorun bir ekran gelecektir. Bu ekranda;

General Mobile EG620 kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak ilerleyiniz.

Şifrenizi daha önce değiştirdiyseniz ve şifreyi hatırlamıyorsanız cihazı resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM/HGW RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Şifre adımlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı açılacaktır. Açılan ekranda ekranın sol bölümünde yer alan Genel Ağ-Bağlantı sekmelerine tıklayınız. Açılan ekranda işaretli alanların doğru olduğundan emin olunuz. Kullanıcı adı ve şifre bilgileri alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICI DOMAİNLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İşlemlerin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarını kaydediniz.

General Mobile EG620 Kablosuz Ayarları

Ekranın sol bölümünde yer alan Yerel Ağ-Kablosuz Ağ sekmelerine tıklayınız. Açılan ekranda SSID alanına kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir wifi adı giriniz. WPa parolası bölümünde Kablosuz ağınız için en az 8 haneli bir wifi şifresi belirleyiniz ve ayarlarınızı kaydediniz.

General Mobile EG620 Kurulum adımlarınız tamamlandı. Ekranları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.