HUAWEİ ECHOLİFE HG520V MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? HUAWEİ ECHOLİFE HG520V MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? HUAWEİ ECHOLİFE HG520V KABLOSUZ MODEM AYALARI NASIL YAPILIR?

HUAWEİ ECHOLİFE HG520V Modemler vdsl2 özellikli modemler olup fiber ve hiper tarifeler üzerinde kullanılabilmektedir. Modem üzerinde bulunan 4 adet ethernet portu ile çoklu bağlantı kurulabilmektedir. HUAWEİ ECHOLİFE HG520V Modemler kablosuz modemlerdir. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde yer alan Vdsl ve internet ışıkları yanmayacaktır.

BİLGİSAYAR VE MODEM ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem ara yüzüne giriş yapınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı adı: “admin” , Şifre: ”admin” yazarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ekranın sol bölümünde “Gelişmiş Ayarlar”-“wan” sekmesine tıklayınız. Açılan geniş alan ayarları bölümünde “Düzenle” butonuna basınız.

Karşınıza gelen ekranda Atm ayarları kısmında vpı:8 vcı:35  servis kategorisi olarakta “ubr without pcr” seçerek ileri butonuna basınız.

Bağlantı tipi ayarları bölümünde PPP over Ethernet (PPPoE) seçiniz. Encapsulation Mode kısmında LLC/SNAP-BRİDGİNG seçiniz ve ileri butonuna basınız.

Yeni açılan PPP Kullanıcı adı ve şifre ekranı bölümde servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazınız. Kullanıcı adınızın sonuna @domain adını yazmayı unutmayınız. Kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazdıktan sonra ileri butonuna basınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adresine Buradan Ulaşabilirsiniz

Açılan sayfada değişiklik yapmadan ileri butonuna basınız.

Ayar işlemlerimiz bittikten sonra aşağıdaki şekilde özet ekranımız gelecektir. Ayarlarınızın doğruluğundan emin olduktan sonra ”Kaydet” butonuna basınız.

Son olarak Kaydet/Uygula butonuna basarak modemimizin kablolu ayarlarını tamamlayınız.

Modemimizin kablolu ayarlarını tamamladıktan sonra kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz” bölümüne tıklayınız. Kablosuz etkinleştir dedikten sonra kablosuz altında bulunan “Temel” bölümüne tıklayınız. Açılan bölümde SSID bölümünde Kablosuz ağlarda görmek istediğiniz kablosuz ağ adını belirleyiniz ve kaydet uygula butonuna basınız.

Modemimizin kablosuz şifresi için Kablosuz altında yer alan “Güvenlik “ bölümüne tıklayınız. Kimlik doğrulamadan WPA2-PSK seçiniz. Wpa Ön paylaşımlı Anahtar bölümüne en az 8 haneli kablosuz ağ şifrenizi belirleyerek ayarlarınızı kaydediniz.

Daha detaylı modem kurulum adımlarına aşağıdaki youtube kanalımız üzerinden ulaşabilirsiniz

İsterseniz modeminizi access point olarakta kullanabilirsiniz.

HUAWEİ ECHOLİFE HG520V ACCESS POİNT AYARLARI