TILGIN HG1311 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TILGIN HG1311 TURKCELL SUPERONLİNE MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TILGIN HG1311 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Fiber teknolojisinin evlere kadar girmesi ile birlikte sistemde kullanılan ekipmanlarda da bazı değişikler olmuştur. Bunların en başında bağlantı için kullanılan modemler gelmektedir.

Tılgın modemler FİBER, FTTX ,GPON(Gigabit Passive Optical Network) sistemlerde kullanılmaktadır. Modem üzerinde evlerde 100 mbit internet bağlantısı almak mümkündür. TILGIN HGA1311 Modemler Turkcell Superonline servis sağlayıcısı tarafından evlere/binalara kadar olan fiber sistemlerde kullanılmaktadır.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarınızda modeminizin internet bağlantı ışığı sabitlenmeyecektir.

FİBER MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzümüze giriş yapıyoruz. Modemimizin kullanıcı adı ve şifre bilgisi olarak

Kullanıcı adı: admin

Şifre: superonline

yazıyoruz. Oturum aç butonuna basarak modem arayüzümüze ulaşıyoruz.Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan web arayüzümüzde “Ayar” sekmesine tıklıyoruz. Ekranın sol bölümünde yer alan ”Wan Ayarları”-“Bağlantılar” sekmesine tıklıyoruz. Bu sayfamızda modemimizde ilk kez kurulum yapılıyor ise açılan yeni bağlantı bölümümüzde Adı:SUPERONLİNE olarak belirliyoruz. Bu alanda vereceğiniz isim önemsiz olup istediğiniz bir ismi verebilirsiniz.

Bağlantı noktası olarak PPPOE seçerek ekle butonuna basıyoruz.Eğer mevcut bir bağlantı ayarımız var ve bunun üzerinde değişiklik yapacak isek mevcut bağlantılar bölümünde ad yazan sekmeye tıklıyoruz.

Açılan sayfamızda sayfayı aşağı doğru kaydırıyoruz.

Sayfamızın alt bölümünde bulunan PPP başlığı altında yer alan kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazdıktan sonra sayfanın altında bulunan “uygula” ve sayfanın en üst kısmında bulunan “Ayarları kaydet” butonuna basarak ayalarımızı tamamlıyoruz

TILGIN HG1311 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modemimizin kablosuz ayarları için ana menüde bulunan “Kablosuz” sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfada SSID alanında kablosuz ağlarda görmek istediğiniz adı yazınız ve oluştur seçeneğine tıklayınız.

Modemimizin kablosuz şifre ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Parola bölümüne en az 8 haneli kablosuz şifre bilgisini yazarak uygula butonuna son olarak da yine en üst kısımda yer alan “Ayarları kaydet” butonuna basarak modemimizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamlıyoruz.

TILGIN MODEM KABLOSUZ AYARLAR KONUSUNDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TILGIN MODEMLERDE PORT AÇMA/YÖNLENDİRME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ