TENDA D151 MODEM KURULUMU

TENDA D151 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TENDA D151 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TENDA D151 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Tenda D151 4Port WiFi-N 150Mbps ADSL2+ Modem. Tenda D151, ADSL2/ADSL2+ modem, kablosuz router, switch ve firewall özelliklerinin hepsini tek bir cihazda birleştirmektedir. Daha yüksek performans sunmak için en güncel ADSL2/2+ standartlarını desteklemektedir. Ayrıca Kablosuz N standardında 150Mbps’e kadar veri transfer hızı ile önceki 802.11 g/b ürünlerine göre daha yüksek performans ve daha geniş kablosuz çekim alanı sunmaktadır. Tenda D151 modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem ayarlarına geçmenden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebilirsiniz. Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına  192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin

yazarak Giriş Yap butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüzü ayarlar bölümünde sırası ile aşağıdaki işlemleri yapınız.

Link Türü kısmında kullanmış olduğunuz internet tarifenize göre ADSL ya da VDSL seçiniz.

Hiper ve Fiber tarifelerde genellikle VDSL olarak satış yapılmaktadır.

Diğer esnek tarifelerde genellikle ADSL olarak satış yapılmaktadır.

Dsl hattınızın adsl ya da vdsl mi olduğunu bilmiyor iseniz internet servis sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz. İnternet servis sağlayıcınıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bağlantı Türü olarak PPPOE seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmenizin ardından sayfayı aşağı doğru kaydırınız.

TENDA D151 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda kablosuz ayarlar bölümü gelecektir. Bu ekranda kablosuz SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz kablosuz ağ adınızı yazınız.

Kablosuz ağ güvenliğiniz için hemen altında bulunan Kablosuz Anahtarı bölümüne en az 8 haneli en çok 64 karakterli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

Bu işlemlerin ardından tamam butonuna basarak ayalarını kaydediniz.

Kablolu ve kablosuz ayarlarınızı tamamladınız. Sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz..

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: